Sağlık

Boyun Tutulmasına Ne İyi Gelir

Boyun tutulması en çok masa başı işlerinde çalışanlar da ve bilgisayar başında çok oturanlarda meydana gelen rahatsızlıktır. Tabi bunlarla sınırlı kılmamak gerek bazen televizyon izlerken , kitap okurken hatta otururken bile boynumuz tutulabilir. Özellikle gece uyku pozisyonlarında yaşanan yanlış yatış yüzünden gün boyunca boynunuz tutulabilir buda insanı ister istemez rahatsız eder. Bu söylediklerimiz normal tutulmalardır birde fiziksel durumlar vardır bunlar ; psikolojik sebepler olabilir , kişinin çok yorucu ve stres altında geçirdiği gün olabilmektedir.

Belirtileri

Boyun tutulması nedenlerinde eğer kaza ve yaralanma gibi bir durum yoksa yalnız ağrı çok varsa o zaman hareket ani hareket ettirmemeniz gerekmektedir. Günlük hayatı son derece etkileyen bu boyun tutulmalarında vakit kaybetmeden önce hemen uzmanlara başvurmanız sizin açınızdan çok iyidir. Boyun tutulmaları günümüzde basit olarak görünülür ama bu iş gerçekten çok ciddi bir iştir. Derhal kontrol altına alınmazsa ciddi sorunlara neden olabilir.

Tedavisi

Boyun tutulmanız varsa doktora başvurmadan önce kısa süre içinde bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Ancak yapmış olduğunuz belirli süre içinde halanda şikayetleriniz varsa o zaman kesinlikle bir doktora başvurunuz. Şimdi boyun tutulması yaşayanlar varsa ilk olarak boyun egzersizlerini yapsınlar. Boyun egzersizlerini günlük olarak yapınız 15 – 20 dakika kadar. Aynı zaman da çok fazla rüzgarda kalmayın veya uyurken yanlış pozisyon seçmeyin. Boyun egzersizi yaparken sağa , sola , yukarı ve aşağıya doğru yapınız. İsteyenler sıcak ve soğuk uygulamada yapabilir. Böyle yaparak 1-2 güne geçerse bir sorun yoktur ama şikayetiniz halanda devam ediyorsa hemen doktora gidiniz.

boyun tutulmasına ne iyi gelir bitkisel boyun tutulmasına ne iyi gelir evde boyun tutulmasına ne iyi gelir feridun kunak boyun tutulmasına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu boyun tutulmasına ne iyi gelir ilaç boyun tutulmasına ne iyi gelir kadınlar kulübü boyun tutulmasına ne iyi gelir uzman tv

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı