Bu Sene Moda Ten Rengine Göre Saç Boyası Nasıl Seçilir Ve Önerileri

Bu Sene Moda Ten Rengine Göre Saç Boyası Nasıl Seçilir Ve Önerileri

Bu Sene Moda Ten Rengine Göre Saç Boyası Nasıl Seçilir Ve Önerileri

Bayanların saç modellerinin yanı sıra ten rengiyle uyumlu olan saç renkleri de önemli bir konudur. İki ana ten rengi bulunmaktadır. Sıcak renkler ve soğuk renkler. Soğuk ten rengi pembe ana ton olmak üzere mavi alt tonlarına sahiptir. Sıcak ten rengi ise sarı ana tonu olmak üzere altın rengi alt tonlara sahiptir. Ten rengine göre saç boyası seçimi bu tonlara dayalı küçük bir testten geçtikten sonra daha sağlıklı bir seçim sağlayabilir.

Sıcak ten renkleri için en çok kullanılan ve tercih edilen renklerin arasında bakır tonları, tarçın, zencefil, kumral ve kızıl tonlarıdır. Fakat farklı renklerin farklı gölge ve tonlamalarını kullandığımızda da yine bu renkler arasında uyum yakalayabiliriz. Soğuk ten rengi uyum sağlayan renkler ise kiraz, buğday, bal gibi daha canlı ve ışıl ışıl renklerdir.

Koyu ve esmer ten rengine sahip olanlarda koyu saç renkleri daha uyumlu durur. Sarı ve açık bir cilt tonuna sahip kişiler koyu ve zengin renkleri ağırlıklı olarak tercih etmelidirler. Ten rengine göre saç boyası seçimi cilt uyum testti yapıldıktan sonra daha sağlıklı olmaktadır.

Saç boyası tercihinizdeki en önemli detay ten renginizdir. Sizin seçtiğiniz renk cildiniz ile uyumlu olmadıktan sonra aradığınız etkiyi yaratmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle ten rengine göre saç boyası seçmeniz akıllıca bir hamle olabilir. Öncelikle cilt tonunuzun tam olarak ne olduğuna odaklanmalısınız. Ardından saç renginin ne olmasını istediğinizi düşünmeli ve renk tonları arasından size en çok yakışanı bulmaya çalışmalısınız Bunun için dışarıdan bir göze ihtiyacınız olabilir. Kızıl bir renk istiyorsanız ve esmer bir cilde sahipseniz o zaman kızılın koyu tonlarını tercih etmelisiniz. Açık bir tene sahipseniz açık kızıl tonlarına göz atmalısınız. Renk kataloglarından bu konuda yardım alabilirsiniz.

farklı ten rengine göre saç boyası genç kız ten rengine göre saç boyası ten rengine göre saç boyası 2016 ten rengine göre saç boyası kızıl ten rengine göre saç boyası nasıl seçilir ten rengine göre saç boyası önerileri ten rengine göre saç boyası rengi ten rengine göre saç boyası renkleri ünlülerde ten rengine göre saç boyası

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.