Burun Akıntısı İçin Ne Yapılmalı

Burun Akıntısı İçin Ne Yapılmalı

Burun Akıntısı İçin Ne Yapılmalı

Havaların soğumasıyla beraber grip ve nezle gibi hastalıklar da kendisini göstermeye başladı. Özellikle havalar soğuk olduğundan dolayı sağlık sorunları ile karşılaşıyoruz ve bu sorunlardan birisi de burun akıntısı oluyor. Burun akıntısını evde uygulanabilecek yöntemler ile geçirmek mümkündür ama ateş , üşüme , ağrı ve öksürük gibi problemleriniz varsa mutlaka doktorunuza başvurunuz. Peki burun akıntısı nasıl giderilir ona bakalım.

Burun Akıntısı Nasıl Giderilir

– İlk olarak bir havlu alın ve sıcak suyun içerisine batırın , batırdığınız zaman havluyu yüzünüze uygulayın burun delikleriniz açılacaktır.

– Bir miktar suyun içinde tuz ile karbonat koyun ve karıştırın. Yapmış olduğunuz karışımı şırınga yardımı ile burnunuza birkaç damla sıkın ve burnunuzu iyicene yıkayın. Bu işlem sırasında burnunuz kanadı ise suyun içerisine gliserin ekleyebilirsiniz. İsteyenler okyanus suyu da damlatabilir.

– Daha iyi nefes almak için ise burun deliklerinin altına jel uygulayabilirsiniz bu sayede burun akıntısını rahatlatmış olursunuz. Tabi bunu yapmadan önce doktorunuza başvurunuz kesinlikle çocuklarınıza doktora sormadan uygulamayınız.

– Bir tencerenin içinde su kaynatın ve sonrasında bir kaç damla nane yağını koyun. Sonra tencerenin üzerine bir havlu örtün ve başınızı üzerine koyup buhar banyosu yapmayı deneyin bu şekilde 5 dakika kadar kalabilirsiniz bunun faydası kesin olacaktır.

Bunları yaptınız diyelim halanda burun akıntısı devam ediyor o zaman arkadaşlar bu durumun neden kaynaklandığını araştırın ya da en iyi çözümlerden birisi de doktordur doktorunuza başvurabilirsiniz.

Burun Akıntısı İçin Ne Yapılmalı

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir