Çayın Yanında Ne Gider?

Çayın Yanında Ne Gider?

Çayın Yanında Ne Gider?

Çay, her öğün belirlenen kıvamda tüketilen içecekler arasında yer alır. Çayın içerisine ister ek olarak bazı tatlandırıcı çaylardan ekleyerek demleyebilir, dilerseniz saf olarak kaynamış su ekleyerek demleyebilirsiniz.

Çay halk arasında misafir ağırlamada en etken içecek grubu arasında yer alır. Özellikle ev hanımlarının birbirlerinin ziyaretlerinde ortaya çıkan akşam beş çayı muhabbetinin yeri ayrıdır.

İşte tamda burada anlık ya da planlı misafirlere karşı çayın yanına sunulabilecek lezzetleri de kendiniz belirleyebilir, lezzete lezzet katabilirsiniz.

Zeytinyağlı Yaprak Sarma

Zeytinyağlı sarmanın ister sade ister kıymalı bol baharatlı olanı; çay ziyafetleriniz arasında ilk sırada yer alabilir.

Soğuk ve sıcak servis imkanı da sizlere zaman konusunda olanak sağlayabilir.

Amerikan Salatası;

Bir çok sebzenin harmanlanarak garnitür haline getirip, yoğurt ile süsleyerek hem doyurucu hem de lezzetli sofraları yakalayabilirsiniz. Yoğurdun kıvamını yakalamanız önemli noktadır.

Kurabiyeler;

Birbirinden farklı içeriklerde hazırlanmış kurabiyelerle, sofranıza ek lezzet sunabilirsiniz.

Kakaolu, sade, jöleli, damla çikolatalı içeriklerle hem göze hem de ağza layık lezzetler sunabilirsiniz.

Börekler;

Kıymalı, peynirli ve bir çok çeşidi ile lezzet sınırında bir çok imkana sunum yaparak ulaşma sansını yakalayabilirsiniz. Kıtır kıtır sıcak börekler her zaman çay sofralarının vazgeçilmezleridir.

Mercimek Köftesi,

Kıvamla köfte halini yakaladığınız mercimekleri, yeşil marul üzerine yerleştirerek, sofralarınızı renklendirme ve misafirlerinizi memnun etme olanağını elde etmiş olabilirsiniz.

Limonu dilerseniz köftelerin yanına bırakarak, kullanım alanını misafirlerin tercihlerine bırakabilirsiniz.

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.