Çevrenin korunmasında yasalar mı yoksa eğitim mi daha etkilidir

Çevrenin korunmasında yasalar mı yoksa eğitim mi daha etkilidir

Çevrenin korunmasında yasalar mı yoksa eğitim mi daha etkilidir

Dünya biliyorsunuz herkesin malı değildir ve bu yüzden çevremize karşı her zaman duyarlı olmalıyız. Çevreden sorumlu biri varsa bu kendimiz oluyor yani bir başkası bizim çevremizden sorumlu olmuyor. Eğer kendi çevremize düzenli bir şekilde bakarsak o zaman sorunları daha kolay bir şekilde çözebiliriz. Bizden sonra gelecek olan yeni nesiller daha güzel ve hoş yerlere sahip olabilirler. Yani arkadaşlar kirli veya temiz olan bir dünyada yaşamayı kendimiz seçiyoruz. Eğer çevremize dediğimiz gibi bakarsak temiz yerde yaşarız , ama kirli olarak bakarsak kirli yerde yaşarız.

Çevrenin korunmasında çevre eğitiminin rolü çok büyüktür. Temiz çevreyi sevenler ve önemini bilenler , çevresine sahip çıkanlar çevresine karşı her zaman daha duyarlı olmaktadırlar. Çevre eğitimini çocuklarınıza küçük yaşta verin. Küçük yaşta verilen çevre eğitimi çocuğun daha iyi şeyler yapmasına sebep olur ve çevresini daha çok sever. Yalnız bilinçsiz olan insanlar çevrelerine çok büyük zararlar verirler neden ? önemini bilmedikleri için hor davranırlar. Aslında bilmiyorlar ki zarar verdikleri şey kendi gelecekleri oluyor. Hayatın her alanında çevrenizi temiz tutun ve orayı koruyun.

Bilinçsiz olan insanlara karşı yasarlar her zaman onlar için duyarsızca ve caydırıcı olmuştur. Çevre önemini bilmiyorsanız ve zarar verici davranışlarda bulunuyorsanız işte bu gerçekten çok kötü bir şeydir. Güzel olan her şeyi korumalıyız bu bizim görevimizdir. Evet çevrenin korunması için eğitim çok önemli bir faktördür. Bilinçsiz olan insanlar katıdır ve ne olursa olsun onlar bildiğini düşünür ve yapar.

17 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.