Çeyizlik el emeği havlu kenarı ve uç dantelleri

Çeyizlik el emeği havlu kenarı ve uç dantelleri

Çeyizlik el emeği havlu kenarı ve uç dantelleri

Çeyiz sandıkları kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Her genç kıza çocukluğundan itibaren el eme göz nuru işlemeler yapılmaya başlanır ve evlenene kadar da yapılmaya devam edilir. Sonunda da o çeyiz sandığı en güzel el işleri ile dolup taşar. El işi dantellerin, tığ işlerinin ve iğne oyalarının en çok bulunduğu yerler ise havlu kenarlarıdır. Elbette evin en çok kullanılan malzemelerinde olan havluların çeyizlerde olmaması gibi bir durum söz konusu değildir. Çeyizlik havlu kenarı modelleri genellikle normal havlu kenarlarından biraz daha gösterişlidir. Bilindik motiflerin yanı sıra salyangoz ve halkalı motiflerin de çokça yapıldığı çeyizlik havlu kenarı modelleri altın ya da gümüş renkli simli iplikler ile işlenebilmektedir.

Çeyizlerin ışıl ışıl parlayacak

Genç kızların çok fazla sevilerek kullandıkları ve hazırladıkları çeyizler içinde en çok sevilen modellerin de havlular ile birleştirilmesi desteklenecektir. Günümüzde kullanılan bu kadar farklı olan seçimlerin bir arada bulunması sayesinde de çeyizlerin bu kadar özveri ile birleştirilmesi sağlanmaktadır. Herkesin içinde her kızın istediği rengarenk işlemelerin de bir arada bulunduğunu ifade edebiliriz. Günümüzdeki bu kadar sevilen seçimlerin de her zaman olduğundan daha da farklılaşmasını günümüzde kullanılan en yeni renkler ile birleştirildiğini de ifade edebiliriz. Hem de çeyizlik havlu kenarı modelleri arasında en yeni genç kız modasının kullanıldığını da rahatlıkla ifade edebiliriz.

çeyizlik havlu kenarları modelleri dantel havlu kenarı modelleri değişik havlu kenarları en güzel Çeyizlik Havlu Kenarı Modelleri en güzel çeyizlik havlu kenarları farklı Çeyizlik Havlu Kenarı Modelleri farklı havlu kenarları havlu uç kenar dantelleri ve örnekleri pembe motifli havlu kenarları tumblr Çeyizlik Havlu Kenarı Modelleri

20 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir