Chino pantolon nedir ? Nasıl giyilir ve kombinlenir ?

Chino pantolon nedir ? Nasıl giyilir ve kombinlenir ?

Chino pantolon nedir ? Nasıl giyilir ve kombinlenir ?

Günümüzde en çok tercih edilen pantolonlar arasında chino pantolon modelleri yer alıyor. Chino pantolon nasıl yapılır ? Chino pantolonlar ince fitilli bir dokuma pamuktan üretilmektedir. Tıpkı keten pantolon gibidir fakat aralarındaki tek fark chino pantolon daha ince yapıya sahip ve rahattır. Genel olarak chino pantolon kotondan oluşmaktadır fakat bunun yanı sıra sentetik kumaşlarla koton karışımı olarak üretilip birçok yerde de satılabiliyor.

Chino pantolonlar 19.yüzyılları arasında İngiliz ve Fransız ordusu için üretilmiştir ve bu o zamanlardan bu yana kadar yavaş yavaş gelerek yaygınlaşmıştır. Kumaşı çok dayanıklı ve hafif olduğundan genel olarak yaz aylarında tercih edilmektedir. En çok tercih edilen renkler ise şunlardır ; Siyah , lacivert , hardal rengi ve gri olmaktadır. Bunların yanı sıra günümüzde turuncu , kırmızı ve çivit mavisi gibi renkler de ön planda.

Chino pantolonların tercih edilmesinin tek sebebi hem rahat , hemde şık olmasıdır aynı zaman da birçok elbise ile kombine yapılabiliyor. Takım elbise giymeyi sevmiyorsanız o zaman chino pantolonlar tamda sizlere göre ciddi ortamlar da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eskiden chino pantolonlar sırf erkekler için üretilirdi fakat son zamanlar da kadınlar için de düşük belli olarak üretilmeye başlandı.

Chino Pantolonlar Nerelerde Kullanılır

Chino pantolonlar rahat ve şık bir görünüme sahip olduğundan özellikle ofiste çalışan bayanlarımız günlük elbise olarak rahatça tercih edebilirler. Bunların yanı sıra düğünlerde , iş yemeklerinde üzeriniz için harika bir tişört seçerek şık bir kombinasyon yapıp tercih edebilirsiniz. Gece kulübünde giyecekseniz o zaman tişört , iş görüşmesine gidecekseniz de gömlek giyebilirsiniz. Kısacası anlatmak gerekirse yapacağınız tüm kombinler her mekana ve her yere uyuyor. Kumaşı ince olduğundan az kırışır ve ütülenmesi ise çok kolaydır. Diğer pantolonları biliyorsunuz hem çok kırışır , hem de ütülemesi zordur.

Chino pantolonunuzu çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz fakat en fazla 30 derecede yıkanmalıdır. Kurutma işlemi yaparken de kesinlikle kurutma makinesinde değil , normal bir şekilde asarak kurutmalısınız. Chinolar %100 kotondan yapıldığından dolayı eğer yüksek derecede yıkarsanız pantolonunuz küçülebilir. Asarak kuruttuğunuz zaman da ütü ihtiyacını en aza indirmiş olursunuz.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir