Çiğ Köfte Yanında Ne İçilir

Çiğ Köfte Yanında Ne İçilir

Çiğ Köfte Yanında Ne İçilir

Türkiye’nin doğusunda daha da meşhur olan çiğ köfte önemli bir besin kaynağıdır. Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde neredeyse her öğün yenebilen çiğ köfte ülkemizin diğer bölümlerinde de gün geçtikçe popülaritesi artıyor.

En çok nar ekşisi sosu ile servis edilen çiğ köfte ana yemek olarak sayılmasa da içerdiği ince ve siyah bulgur ile doyurucu bir besin haline geliyor.

Çiğ Köfte Yanında Ne İçilir sorusunun cevabı ise merak ediliyor çünkü acı ve baharatlı tadın bastırılması için doğru içecekler tercih edilmesi gerekiyor.

Ayran 

Marketten alınan hazır ayranlar haricinde daha çok lezzet veren yayık ayranı ve doğal süzme yoğurt ile yapılan ayranın tadı çiğ köftenin acısı ile birleşince muhteşem bir haz ortaya çıkmaktadır.

En çok tercih edilen içecek olarak dürüm çiğ köfte satılan yerlerde bile ayran ile beraber satılmaktadır.

Şalgam suyu

Özellikle acılı olanı tercih ediliyor sebebi ise Çiğ köfte besinin acısı ile birleşip daha çok acı eşiğine ulaşılmasıdır.

Acılı ve acısız çeşitleri bulunuyor genelde etli çiğ köftelerin yanında tercih ediliyor.

Soğuk Çay

Özellikle genç kesimin çiğ köfte yanında tercih ettiği içecektir. Çünkü çiğ köftenin acısını soğukluğu ve içerdiği aroma ile bastıracaktır.

Gazoz

Gazoz tüm kesimlerin ortak meşrubatı denilebilir. İçerdiği gazlı içecek özelliği ve aroması ile Çiğ köfteye bir tat daha katacaktır.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir