Çiğ köftenin yanına ne gider

Çiğ köftenin yanına ne gider

Çiğ köftenin yanına ne gider

Geleneksel lezzetlerimiz arasında yer alan çiğ köfte birçok farklı yan yemekle birlikte sunulabilir. Nefis ve lezzetli bir yiyecektir.

Bazen özel şık davet sofralarımızda bazen de ailemiz için hazırladığımız sofralarda başköşede yer alır.

Elbette sadece çiğ köfte yalnız başına olmaz. Yanına yapacağınız birçok alternatif çeşit ile hazırlayacağınız sofralar daha lezzetli ve şık duracaktır.

İşte sizi çiğ köfte ile gidebilecek yanına yakışacak alternatif yemek önerileri.

Çorba

Çorbalar sofralarımızın olmazsa olmazları arasında yer alır. Sıcacık dumanı üstünde ikram edilen kremalı şehriye çorbası içenlerin içini ısıtacak ve çiğ köfteyle birlikte lezzetli bir uyum yakalayacaktır.

Ayran

Çiğ köfte deyince akla ayran ya da yoğurt gelir. Bol köpüklü bir bardak ayran yada süzme bir kase yoğurt çiğ köfte ile mükemmel bir uyum sağlayacaktır.

Salata

Çiğ köftenin yanına en güzel giden ve yakışan besinlerin başında yeşillikler gelir. Marul roka maydanoz, soğan ve dereotu gibi yeşil sebzeleri limon ve zeytin yağ ile lezzet katarak ikram edebilirsiniz.

Börek

Çiğ köftenin yanına yapacağınız peynirli bir tepsi börek hem çok doyurucu hem de çiğ köfteyi destekleyici bir lezzet olacaktır.

Tatlı

Lezzetli ve doyurucu bir akşam yemeğinin üzerine tatlı ikram etmeden olmaz değil mi.

Çiğ köftenin yanına yakışabilecek en güzel tatlı tercihlerinde biride üzerine bol ceviz serpilmiş kabak tatlısı olacaktır. Alternatif olarak da hafif bir sütlü tatlı tercih edebilirsiniz.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir