çiğ köftenin yanına ne yapılır

çiğ köftenin yanına ne yapılır

çiğ köftenin yanına ne yapılır

Çiğ köfte kültürümüzün en kolay sindirilen ve en kolay hazırlanan köfte türlerinden biridir. Günümüzde çok fazla sayıya ulaşmış olan çiğ köftecilerden kolaylıkla elde edebilir veya evde kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Kendiniz hazırlarsanız biraz zahmetli olabilir. Servis, dürüm gibi farklı şekillerde tüketilebilir. Acılı ve acısız olarak hazırlayabilirsiniz.

Çiğ köfte çok lezzetli bir yiyecektir fakat bu yiyeceği daha da lezzetli kılacak yiyecekler mutfağımızda mevcuttur.

Patlıcanlı Kebap

Çiğ köfte genellikle başlangıç yemeği olarak kullanılır aslında bir mezedir. Bu nedenle doymak amaçlı kullanılmaz bir ana yemeğin yanında servis edilir.

Bu nedenle kebap türleri ama özellikle patlıcan kebabı çiğ köfte ile çok güzel gitmektedir.

Patlıcan kebabından önce misafirlerinize çiğ köfte ikram ederek lezzet zenginliği yapabilirsiniz.

Lahmacun

Birçok lahmacun yapan restorana gittiğiniz zaman önceden çiğ köfte getirildiğini görürsünüz bunun nedeni damak zevki olarak ikisinin birbirini tamamlamasıdır.

Hatta arasına koyup dürüm yaparak yemeyi tercih eden bile vardır. Durum böyle iken çiğ köfte her masanın vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

Rus Salatası

İkisi de aperatif yiyecek sınıfında olan yiyecekler damak zevki olarak birbirini tamamlar. Rus salatasının yoğurtlu yapısı çiğ köftenin acılı tadını bastırır ve ağızda harika bir tat bırakır. Eğer hala denemedi iseniz mutlaka deneyin.

Marul veya marul salatası

Bunun yanı sıra marul çiğ köfte dendiği zaman akla gelen ilk yeşilliktir diye düşünüyorum. Aynı zamanda içecek türlerinden ayran ve şalgam da çiğ köfte ile harika uyum sağlarlar.

4 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir