Ciğer Tavanın Yanına Ne Gider

Ciğer Tavanın Yanına Ne Gider

Ciğer Tavanın Yanına Ne Gider

Ciğer, her ne şekilde pişerse pişsin müthiş güzel bir lezzete sahip bir yiyecektir. Ciğer tava ister sıcak olsun, ister soğuk olsun severek yenir, Edirne yöresine ait meşhur bir yemektir.

Ciğer çok yüksek bir besin değerine sahiptir, kan yapıcı özelliği çok yüksektir. Düzenli bir şekilde yenirse vücudun kan ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaya yetecek kadar etkisi vardır.

Ciğer tava tek başına ne kadar güzel ve lezzetli olsa da yanında farklı tatlarla daha da güzel olur.

Zeytinyağlı Soğan Salatası

Soğanların iri bir şekilde halka halka doğrayın ve üzerine sumak ile zeytinyağı ekleyin. Ciğerle birlikte olmazsa olmaz lezzetlerden biridir.

Piyaz

Ciğerin yanında olmazsa olmaz tatlardan birisi piyazdır. Kuru fasulyeleri haşlayıp, limon, zeytinyağı, maydanoz, sumak ve kırmızıbiberle harmanlayın ve sofranıza ekleyin.

Ciğerle birlikte yemeye doyamayacağınız bir lezzettir.

Ayran

Ciğer yanında içecek olmadan gitmez, ciğere en çok yakışan içecek ise ayrandır. Ya da ayran yerine cacık da kullanabilirsiniz.

Yeşillik

Ciğer tavanın yanına maydanoz, roka, marul, nane gibi yeşilliklerden bolca koyarak ciğerin tadını artırabilirsiniz.

Pilav

Ciğerle birlikte pirinç pilavı yenilebilir, pirinç pilavını ciğerin yanına servis edebilirsiniz. Hem lezzetli bir yemek yemiş olursunuz hem de doyurucu bir menü elde etmiş olursunuz.

Patates Kızartması

Ciğer tavayla birlikte patates kızartması mutlaka olmalıdır. Patatesleri parmak şeklinde dilimleyip tavada veya fritözde kızartın ve ciğer tavanın yanında servis edin.

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir