Ciğerin Yanında Ne Gider

Ciğerin Yanında Ne Gider

Ciğerin Yanında Ne Gider

Ciğer sofralara en çok yakışan yemeklerden biridir. Ciğerin farklı yemeklerde değerlendiriliyor olması da ciğer yemeğinin sofralarda sık kullanılmasını sağlamaktadır.

Ciğer yemeği yapmak için ciğer sote, Arnavut ciğeri, sebzeli ciğer gibi farklı yemek seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Ciğer yemeklerinin yanına çorba ve olmazsa olmaz salata çeşitlerini deneyebilirsiniz.

Ciğer yemeklerinin yanına en çok yakışan lezzetlerden biri de soğandır. Soğanı meze olarak kullanabilir ya da bol soğan ile yapılabilecek diğer lezzetleri ciğer yemeklerinin yanında tercih edebilirsiniz.

Ciğer ile birlikte lavaş ya da taze yufka ekmeklerini de tercih edebilirsiniz. Ciğerin yanına ne gider diye merak ediyorsanız eğer farklı seçenekleri de deneyebilirsiniz.

Şehriye Çorbası

Ciğer yemekleri ile tel şehriyeli çorba yapabilirsiniz. Çorbayı et suyu ile yapmak ve dana kıyma ile pişirmek çok daha hoş bir tat verecektir.

Soğan Salatası

Ciğer yemekleri ile en çok yakışan salata türü soğan salatasıdır. Ciğer yemeklerinin yanına salata olmazsa olmazlar arasında yer alır. Ciğer yemekleri ile bol sumaklı soğan salatasını kullanabilirsiniz.

Patates Kızartması

Ciğer ile patates yakışan lezzetler arasında yer almaktadır. Ciğer kavurmaların yanına çıtır çıtır patates kızartması yaparak servis edebilirsiniz.

Fırında Makarna

Ciğer yemeklerinin yanına genel olarak pilav yapılmaktadır. Eğer tercihinizi pilavdan yana kullanmak istemiyorsanız eğer fırında makarna yaparak değerlendirebilirsiniz.

Pirinç Pilavı

Ciğer yemeklerinin olmaz olmaz sunumları pirinç pilavı ile yapılmaktadır. Bol kimyonlu ciğer ile karabiber ve nohut ile lezzetlendirilmiş pirinç pilavını deneyebilirsiniz.

18 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.