Çılbırın Yanına Ne Yapılır

Çılbırın Yanına Ne Yapılır

Çılbırın Yanına Ne Yapılır

Çılbır, kısıtlı zamanların pratik ve bol lezzetli yemeklerinden biridir. 4-5 dakika suyun içinde pişen yumurtaların baharatlı yoğurt sosuyla birlikte hazırlandığı çılbır kısıtlı zamanların ekonomik yemeğidir.

Kolay bir şekilde hazırlanan bu yemeği isterseniz tek başına tüketin isterseniz de farklı yemeklerle servis edebilirsiniz.

Çılbırın yanına ne yapılır sorusunun farklı ve oldukça leziz cevaplarını sizler için bu yazımızda hazırladık.

Patates Kızartması

Patates kızartması yine çılbır gibi pratik hazırlanmasıyla size zaman kazandıran lezzetli bir tercih olabilir.

Yoğurt soslu çılbırın yanına ekleyeceğiniz arzuya göre ketçap, mayonez, hardal gibi lezzetlerle servis edebileceğiniz bu iki lezzetli yemek sofranızı şenlendirebilir.

Patates Püresi

Eğer patatesi çok seviyorsanız bununla birlikte kızartma yemekleriyle aranız iyi değilse patates püresi sizin için uygun bir seçim.

Çılbır gibi gayet pratik hazırlayacağınız patates püresini bol karabiber ve pul biberle renklendirebilir, çılbırla servis ettiğinizde de hafif ve lezzetli bir tada ulaşabilirsiniz.

Zeytinyağlı Dolma

Zeytinyağlı Dolma mutfağımızın mihenk taşı lezzetlerinden biri. Farklı bir tarif olarak isteğe göre iç harcının kuru üzüm ve dolmalık fıstıkla hazırlandığı soğukluğu kararında bir zeytinyağlı dolma ve çılbır ikilisi yaz balkonlarının sofralarını şenlendirebilir.

Röşti

Bu madde farklı tatları sevenler için gayet dikkat çekici. İsviçre mutfağının köklü yemeklerinden biri olan röşti hazırlaması çok kolay bir yiyecek.

Farklı baharatlarla harmanlanmış patates yanmaz tavada alt üst pişirilerek hazırlandığı röşti çılbırla beraber servis edildiğinde hem görüntü hem de tat açısından güzel bir ikili.

Tavuk Kroket

İster evinizde hazırlayabileceğiniz ister de marketlerden hazır alabileceğiniz tavuk kroketler pratik ve oldukça lezzetli olmasıyla çılbırın yanına yakışan yemeklerden biri.

11 Beğenmekten Vazgeç

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.