Çileğin Yanında Ne Gider

Çileğin Yanında Ne Gider

Çileğin Yanında Ne Gider

Lezzetli çilekleri tek başına bile yemek harikayken onu farklı tatlarla buluşturmak da ayrıca lezzetli bir durum olur. Siz de çileğin yanında ne gider diye düşünüyorsanız, alternatiflere bir göz atabilirsiniz.

Şeker    

Pek çok kişi çileği şekere batırıp yemeye bayılır. Siz de bir kase içerisine toz şeker doldurarak öyle servis edebilirsiniz.

Minik kaselere toz şeker doldurup yanına çilekleri yıkayıp yerleştirebilirsiniz. Bu geleneksel birliktelik sizin ve misafirlerinizin çok hoşuna gidecektir.

Çileği toz şekere batırıp yemek tatlı olan çilekleri daha da lezzetlendirecektir.

Krem Şanti

Çileği krem şantiyle yemek de harika olur. Dilerseniz bir miktar süt ile krem şanti hazırlayabilir ve içerisine de doğranmış çilek parçaları atabilirsiniz.

Çilek ve krem şanti buluşması da oldukça lezzetlidir. Bu karışımı mini kuplara dökerek harika çilekli kuplar yapmış olacaksınız.

Çikolata Sosu

Çileği bir servis ya da tatlı servisine doğrayıp üzerine de çikolata sosu dökerek servis edebilirsiniz.

Ya da çikolata sosunu minik sos kaplarına doldurup, çileklerle servis edebilirsiniz. Çileklerin çikolata sosuna batırılıp yenmesi, çikolata-çilek birlikteliği enfes bir tatlı olacaktır.

Puding

Evinizde puding pişirerek ve üzerine çilekler dizerek başka bir kup yapabilirsiniz.

Dilerseniz çilekli puding pişirip, üzerine ince çilek dilimleri doldurarak hem harika bir görsellik hem de leziz bir sunum yakalamış olursunuz.

Muz, Kivi Gibi Meyveler

Çileği tek başına servis etmektense muz, kivi gibi meyvelerle birlikte servis edebilirsiniz. Tüm meyveleri küçük küçük doğrayarak meyve salatası şeklinde sevdiklerinize sunabilirsiniz.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir