Çilek Lekesi Nasıl Çıkar ? Kurmuş Lekeyi Çıkarmak İçin Ne Yapmalı

Çilek Lekesi Nasıl Çıkar ? Kurmuş Lekeyi Çıkarmak İçin Ne Yapmalı

Çilek Lekesi Nasıl Çıkar ? Kurmuş Lekeyi Çıkarmak İçin Ne Yapmalı

Yaz geldi ve artık en güzel meyvelerden biri olan çileklerde pazarlardaki ve marketlerdeki yerini aldı. Severek yediğimiz ve softalarımızın baş tacı olan bu çileklerin zararı da büyük oluyor. Küçük ve tatlı olan çileklerin faydası çok büyük ama yere damla damla döküldüğü zaman yediğimize bin pişman oluyoruz. Tatlı krizlerinde genel olarak lezzetli olan çilekleri tercih ederiz peki elbisemize , kumaşlarımıza çilek lekesi bulaştı nasıl çıkarabiliriz buna bakalım.

Leke Yünlü Ve İpekli Bir Elbisenizin Üzerine Damladı İse

Elbisenizi amonyaklı suda bir süre kadar bekletin ve sonra sodyum perborat ile karıştırıp durulayın. Leke üzerinden kısa süre içerisinde çıkmış olacaktır.

Pamuklu Ya da Keten Kumaşınıza Bulaştı İse

Yöntemimiz çok basit ve kolayca çıkarabileceğiniz. Pamuklu veya keten kumaşınızı bol su ile kaynatın. Evet bu şekilde yaparsanız çilek lekesi hemen çıkmış olacaktır.

Renkli Ve Sentetik Kumaşa Bulaşırsa

Sabunlu su ile leke nerde ise orayı iyicene ovalayın ve sonra limonlu sıcak su hazırlayın. Hazırlamış olduğunuz sıcak suda bekletin ve kısa sürede temizlenmiş olacaktır.

Pamuklu Kumaş

Pamuklu olan kumaşınızı bol miktarda olan suyun altında tutun bu şekilde lekeyi çıkarmış olursunuz.

Çilek lekesini çıkarmak için yukarıda dediğimiz gibi yöntemleri uygulayın. Eğer yanlış işlem uygularsanız çilek lekesi daha çok yayılır ve kötü görünüm ortaya çıkabilir.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir