Çiller Bu Yöntemlerle Azaltılıyor!

Çiller Bu Yöntemlerle Azaltılıyor!

Çiller Bu Yöntemlerle Azaltılıyor!

Cildinde çil bulunan birçok kişi bu durumdan hoşnut değildir. Genel olarak oluşma nedeni, genetik yapıya ya da fazla güneşe maruz kalmaya dayalı olan çiller, daha çok hassas cilt yapısına sahip olan ve açık tenli kişilerde görülür. Cildinde oluşan çillerden rahatsızlık duyan kişilerin, çillerini yok edebilmeleri ya da azaltabilmelerinin bazı yöntemleri vardır.

Çilleri Yok Eden Ya da Azaltan Yöntemler:

Çilleri azaltmak için bazı yöntemler vardır. Bu yöntemler profesyonel tedavi yöntemleri ve bitkisel tedavi yöntemleri olarak ikiye ayrılmaktadır.

Çilleri Azaltan Profesyonel Yöntemler:

Çillerin azaltılmasında en iyi sonucu veren ve en sık uygulanan yöntem, lazer tedavidir. Lazer tedavisinde, cildin derinine kadar inilebildiğinden, sonuç diğer yöntemlere göre daha kesindir. Bu yöntemin koyu ciltli kişilere uygulanırken dikkat edilmesi gerekir.

Lazer tedavisi uygulanan kişilerde, cildin rengi gözle görülür şekilde açılmaktadır. Çillerin azalmasını sağlayan diğer bir profesyonel yöntem ise, kimyasal peeling yöntemidir. Bu yöntemle, cildin üst tabakasında bulunan cildin soyulmasını sağlayan bu yöntemle, cildin rengi açılır.

Çillerin azaltılması için yapılan profesyonel yöntemler eşliğinde kullanılan leke açıcı kremler, yapılan uygulamayı daha başarılı bir hale getirmektedir. Profesyonel olarak yapılan çilleri azaltan yöntemlerin, güneş ışığına maruz kalan ciltlerde çillerin çoğalmasından dolayı, yaz aylarında değil, güneşin etkisini kaybettiği kış aylarında yapılması daha uygun olmaktadır. Ayrıca güneş koruyucu kullanmak, özellikle tavsiye edilmektedir.

Çilleri Azaltan Bitkisel Yöntemler:

Çillerin azaltılmasında, evde uygulanabilecek bitkisel yöntemlerde bulunmaktadır. Limon suyu gibi asit oranı yüksek olan malzemelerle uygulanan bu yöntemler, profesyonel yöntemler kadar olmasa da, cildin renginin açılmasına yardımcı olmaktadır.
cil-tedavisi-kimyasal-peeling

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir