Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Cilt Temizliği Nasıl Yapılmalıdır

Sabahları kalktığımız zaman ilk olarak dikkat edeceğimiz iş cilt temizliğimizdir değil mi. Özellikle günün ilk cilt temizliğini yaparken hem kaşlar , hem de alın çizgileri olmak üzere cildimize uygun olan temizleme ürünlerini süreriz. Eğer yüzün her bölgesine cilt temizleme ürünleri sürülmezse ortaya kepeklenme ve yağlanma gibi durumlar çıkabilir. Cilt temizliği yapacak olan genç kızlarımız ister lif kullansınlar , isterseniz de sünger burada karar sizlerin fakat cildinizi yıpratmamanız gerekmektedir buna dikkat ediniz. Bunu yapabilmek için ise aşırı bastırma yapmayın nazik bir şekilde basınç uygulayarak yapabilirsiniz. Mümkünse arkadaşlar beyaz , sünger ya da lif kullanmak yerine ellerinizi de kullanabilirsiniz. Cilt temizliği bitti yüzünüzü yıkamak için ise sıcak ya da soğuk su yerine ılık su tercih etmelisiniz. Ilık su kullanırsanız kir ile yağlarınız daha iyi şekilde temizlenir. Yukarıda anlattık uygulama dikkat ederek yapın cilt temizliğinden sonda cilde yine yumuşak veya temiz bir havlu ile kuruttun cilt yapısına uygun olan bir cilt temizleme toniğini tercih edin. Bu toniği cildinize uygularken doğal bir pamuk kullanın sentetik olmasın.

Banyo Yaparken Cilt Temizliği Nasıl Yapılır

Her zaman sıcak banyo yapmak cilt temizliği açısından , hem de sağlık açısından çok önemli bir faktördür. Çünkü sıcak banyo yaptığınızda sıcak suyun buharı kirleri derinlemesine temizler ve yumuşatır. Aynı zaman da suyun buharı gözenekleri de açmaktadır. Gözeneklerin açılması demek yüz veya cilt maskesinin yapılmasının en güzel zamanı demektir. Banyo yaparken cildinizde bulunan tüm ölü hücreleri arındırın bunun için de arkadaşlar sert hareketler değil yumuşak hareketleri tercih edin.

cilt bakımı nasıl yapılmalı cilt temizliği nasıl olmalı cilt temizliği nasıl yapılır evde cilt temizliği nasıl yapılır uzman tv cilt temizliği nasıl yapılır cilt temizliği nasıl yapılmalıdır

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir