Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için ne yapmak gerekir? Doğal maskeler ve bitkisel çözümler

Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için ne yapmak gerekir? Doğal maskeler ve bitkisel çözümler

Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için ne yapmak gerekir? Doğal maskeler ve bitkisel çözümler

Cilt gözeneklerinizin sıkılaşması oldukça önemlidir. Şayet cilt gözeneklerinizin açık olması halinde, cildiniz daha fazla yağlanacak ve daha çabuk siyah noktaların oluşması mümkün olacaktır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için cilt gözeneklerinizin sıkılaştırılması oldukça önemlidir. Ciltteki gözeneklerinizin sıkılaştırılması için yapmanız gerekenler oldukça doğal ve pratik yöntemler olmakla, sizlerin de oldukça rahat etmesini sağlayacaktır. Siyah noktalardan kurtulmak için, cilt bakım kremleri kullanmak yerine, evde bitkisel çözümler veya maskeler kullanmanız sizin için daha doğru bir karar olacaktır.

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Ne Yapmalı

Cilt gözeneklerinin sıkılıştırılması için yapılması gereken birçok farklı işlem bulunmaktadır. Şöyle ki; cildinizi doğru bir şekilde temizlemeniz oldukça önemlidir. Cildinizi temizlemek için de, bol suyla cildinizi yıkamanız gerekmektedir. Cildinizi doğru bir şekilde yıkamanız ve temizlemeniz sonrasında, doğru maskeleri kullanarak cildinizin ve gözeneklerinin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Çözümler

Cildinizin gözeneklerini sıkılaştırmak için, birçok maske bulunmakla birlikte, bu maskeleri ister günlük, ister haftalık kullanmanız halinde, gözeneklerinizin açıklığı kapanacaktır.

  • Cildinizin sıkılaşması için, en önemli ürünlerden birisi sodadır. Soda ile yüzünüzü yıkadığınız takdirde, tonik etkisini yüzünüzde yaşayabilirsini. Sodayı buz haline getirerek cildinize sürmeniz gerekmektedir.
  • Gül suyu kullanmanız, cildinizi rahatlatacak cildinizin toplanmasını sağlayacaktır.
  • Cildiniz için en önemli ürünlerden birisi, kuşburnudur. Kuşburnunu demleyip cildinize sürmeniz halinde, cildiniz sıkılaşacaktır.
  • Kayısı yağı, cildinizin yıpranmasını ve onarılmasını sağlamaktadır. Vücudunuzun sarkmasını ve yağlanmasını engelleyen kayısı yağı kullanımı oldukça önemlidir.

Bu tür bitkisel ürünleri kullanarak cildinizin sıkılaşmasını ve siyah noktalardan kurtulmayı, oldukça kolaylaştırabilirsiniz.

Ciltteki Gözenekleri Sıkılaştırmak İçin Maske

Cildinizin gözeneklerini sıkılaştırmak için bitkisel çözümlerin yanı sıra, maskeler de mevcuttur.

  • Olgun bir domates olarak, bu domatesi soyup püre haline getirmeniz gerekmektedir. Yüzünüze ve cildinize sürdüğünüz bu domates püresi sayesinde, gözenekleriniz sıkılaşacak ve yağlanma oranı azalacaktır.
  • Bal ve limon, cildinizin sıkılaşması için oldukça etkilidir. Bu karışımın haftada bir veya iki kere kullanılması halinde, gözenekleriniz sıkılaşacaktır.
  • Yoğurt, un ve gülsuyu kullanarak, bu kremi yüzünüze sürmeniz gerekmektedir. Bu maskeyi 20 dakika yüzünüzde bekletmeniz gerekmektedir. Gözenekleriniz bu haliyle kapanacaktır.
  • Yaş maya ve sütü karıştırıp, bu karışımı cildinize sürmeniz, doğru bir maske elde etmesini sağlamaktadır. Karışımı 10 dakika cildinizde bekletmeniz halinde, cildiniz kendisini en kısa sürede toparlamaya başlayacaktır. Bu karışımı sürüp on dakika yüzünüzde beklettikten sonra gülsuyu ve elma sirkesi ile cildiniz nemlenecektir.
  • Gözeneklerinizi sıkılaştırmak için, elma ve nane sirkesine, damıtılmış su ve nane yaprağı atmanız yeterli olacaktır. Karışımı elde ettikten sonra, 5 gün boyunca bu karışımı bekletmeniz gerekmektedir. Bu karışım ile cildinizi silmeniz halinde, gözenekleriniz sıkılaşacaktır.

Ciltteki gözenekleri sıkılaştırmak için ne yapmak gerek

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir