Clash Of Clans Madenlerin Önemi Ve işlevi

Clash Of Clans Madenlerin Önemi Ve işlevi

Clash Of Clans Madenlerin Önemi Ve işlevi

Clash of Clans; kurduğunuz köyü, köydeki binalarınızı yükseltmenizi, asker yetiştirerek savaşlara katılmanızı içeren eğeleneli ve strateji odaklı bir oyun. Köyünüzün seviyesi kurduğunuz binaların seviyelerinin yükselmesine bağlı olarak artıyor. Binaları yükseltmek için bazı madenlere ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu madenler oyunda, altın, iksir ve kara iksir olan öğeler.

Madenler, İşlevi ve Önemi

Oyunda iksir ve altın kazanmak başlangıçta oldukça kolay. İşin içine birde kara iksir katılıyor. Bu madeni elde etmek biraz uzun sürse de bonuslar imdadınıza yetişiyor. Her madenin kendine ait bir işlevi var.

  • İksir; pembe renkli bir sıvı. Altın madeni ve altın deposu gibi binaların yükseltilmesinde, özellikle asker üretiminde ve kara iksir elde edilmesinde kullanılır. İksir, iksir toplayıcıların yer altından iksir çekmesiyle elde edilir. İksir depolarında toplanır. Ne kadar çok iksir toplayıcınız ve ne kadar çok iksir deponuz varsa elde etiğiniz iksir miktarı artar. Bu binaların seviyesini yükseltmekte, iksir üretim hızını arttırır.
  • Altın; iksirin yükseltemediği binaları yükseltmede, öğe satın almada, savunma ve saldırı silahlarını yükseltmede işimize yarar. Altınlar, altın madenlerinden elde edilir ve altın depolarında saklanır. Aynı iksirde de olduğu gibi altın binalarınızı yükseltirseniz hızlı ve çok miktarda altın elde edersiniz.
  • Kara iksir; silah yapımında, asker seviyelerini yükseltmede ve kara büyüde kullanılır. İçeriğine iksir katılarak, kara iksir binasından elde edilir ve kara iksir deposunda toplanır.

Clash Of Clans Madenlerin Önemi Ve işlevi

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir