Çok Sinirleniyorum Hangi Doktora Gitmeliyim

Çok Sinirleniyorum Hangi Doktora Gitmeliyim

Çok Sinirleniyorum Hangi Doktora Gitmeliyim

Bireyler zaman zaman bazı durumlara sinirlenebiliyorlar. Aslında bu normal bir durumdur. Fakat öfke çoğu zaman dozu aşıyor. Bu da çok büyük sorunlara yol açıyor. Evlilik ve iş ilişkilerini gerebiliyor hatta boşanmalara sebep olabiliyor. Kadınlar ve ya erkekler normale göre biraz daha sinirli olduklarında hayat çekilmez hale gelebilmektedir. Çok sinirleniyorum hangi doktora gitmem gerek dediğinizde hiç şüphesiz bir psikolog olduğunu söyleyebiliriz.

Psikolog ile psikiyatri çok karıştırılıyor. Ben deli miyim sorusu da ayrı bir durum. Burada ikisinin farklı kavramda olduğunu söyleyelim. Kaygı, öfke ve stres durumlarında psikologlar hizmet veriyor. Bir psikoloğa gitmek için ileri düzeyde ruh sağlığının bozulması gerekmiyor. Devamlı stres ve kaygı durumlarında doktora gözükmek sağlıklı bir seçim olacaktır. Öfke kontrolün öğrenmek ve sinirleri kontrol altına almak için psikoloğa gitmek çok doğru bir davranış olacaktır. Zamanında çömülmeyen öfke problemi ileride kalıcı problemlere neden olabilir. Psikiyatri ise işin medikal kısmı ile ilgilenen ve ilaçlar ile tedavi yapan hekimlerin bölümüdür. Psikologlar psikolojik danışmanlık verirler ve ilaç yazma yetkileri bulunmaz. Hastanelerde her ikisine de rastlamak mümkündür.

Öfke kontrolü ciddi danışmanlık isteyen ve mutlak çözülmesi gereken bir problemdir. Bireyler şiddetli sinir durumunda kontrolünü kaybederek kendilerine ve ya başkalarına zarar verebilirler. Bu nedenle kısa sürede psikoloğa giderek yardım almaları gerekiyor. Bu utanılacak bir durum olmayıp, mutlaka çözülebilen bir durumdur.

çok sinirleniyorum hangi doktora gitmeliyim

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir