Yemek

Çupranın Yanında Ne Gider

En sevilen ve en çok tercih edilen balıklardan biri olan çupra balığı omega ve protein zenginliği ile dikkatleri çekiyor.

Balık restoranlarında ve balık hallerinde daha çok yer alan çupra balığının diğer balıklara göre daha farklı bir lezzeti olduğu ifade ediliyor.

Akşam yemeğine balık yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan biri de Çupranın Yanında Ne Gider sorusu olmuştur.

Salata 

En taze sebze ve meyvelerin bulunduğu isteğe göre ince veya kalın olarak dilim dilim hazırlanan salatalar çupra balığının yanına vazgeçilmez olarak yerleşiyor.

Mercimek çorbası

Kırmızı küçük mercimeklerden yapılan yeşil renk alan daha koyu kıvamlı ve balığın yanında gerçekten zevk bütünlüğü sağlayan bir çorba çeşididir.

Tereyağlı patates püresi

Haşlanmış top patateslerin ezilmesi beraberinde ve tereyağı ile karıştırılması ile elde edilen bir yemektir. İsteğe bağlı tuz ayarlanabilir. Balığın yanında kişideki karbonhidrat açlığını giderecektir.

Tahin helvası

Çekme helva olarak satın alınabilen ve ham maddesi tahin olan bir çekme helvadır. Tahin helvası balığın yanında tatlı olarak tercih edilir.

Sebze garnitür mezesi

Ocakta haşlanmış brokoli, kuşkonmaz bitkisi, mantar sote, havuç, süt mısır gibi yarayışlı besinlerin haşlanması ve karıştırılması ile oluşan bir sıcak bir mezedir.

Genelde su dibinde çöker ve çorba kıvamına gelmez balığın yanında sebze sıcak meze olarak tercih edilir.

Bulgur pilavı

Pirinç pilavından ziyade bulgur pilavı balığın yanında daha çok tercih edilmektedir. Bulgur ve çupra balığının o enfes birleşiminin tadı damaklarda kalmıyor değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı