Daha uzun görünmenin püf noktaları taktileri ve yolları nelerdir ?

Daha uzun görünmenin püf noktaları taktileri ve yolları nelerdir ?

Daha uzun görünmenin püf noktaları taktileri ve yolları nelerdir ?

Birçok bayanın boyu kısadır ve bundan şikayetçi olurlar veya değiştirmek için bazı fiziksel özellikleri kullanırlar. Evet hanımlar istediğiniz kadar uzun değilseniz hiç merak etmeyin kıyafet ve aksesuarlar seçimlerinde ufak düzenlemeler yaparak daha uzun görünebileceksiniz. Nasıl mı ? İsterseniz maddeler halinde sıra sıra bakalım.

Uzun Görünmenin Püf Noktaları

  • İspanyol paça pantolon tercih edecekseniz o zaman altınıza güzel bir topuklu ayakkabı seçin ve bu şekilde bir kombin oluşturursanız bacaklarınızın boyu uzun olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken olay şudur bel hizanızdan düşük olan kemerleri kullanmayın ve bel uzunluğundan üstler de seçmeyin.
  • Kısa boylu bayanlar biliyorsunuz uzun etekler giymez bu günümüzde yanlış bir giyim olarak algılanır. Fakat sizler maksi boy bir etek ile topuklu ayakkabıyı kombine ederseniz o zaman daha uzun görünebilirsiniz aynı İspanyol paça pantolonda olduğu gibi.
  • Minyon bir yapıya sahip olanlar da o zaman etek veya elbise tercih edecekseniz her zaman ya uzunlara ya da minilere yönelin. Her zaman etek tercih edecekseniz diz boyunda olan etekler ve uzun çizmelerden kaçının size gitmez. Giymiş olduğunuz mini eteklerinizi harika bir platform topuklu ayakkabılarla kombine edip harika bir kombinasyon sağlayabilirsiniz.
  • Her gün topuklu ayakkabı giyilmez değil mi bu belli bir süre sonra sıkabilir. O zaman topuklu ayakkabı giymediğiniz zamanlar da bacak boyunuzu tekrar uzun göstermek için sivri burunlu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.
  • Elbise konusunda ise V yakalı olan bluzları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Çünkü tercih etmiş olduğunuz V yaka bedeninizi daha uzun gösterecektir.
  • Saç olarak da bayanlarımızın çoğu boyunu uzun göstermek için topuz saç kesim modellerini tercih ederler. Aynı zaman da çok uzun saçlar yerine kısa saçları tercih etmeniz sizin açınızdan çok önemlidir.
  • Birçok kişi bilmese de renk kullanımı uzun görünmenin püf noktaları arasında yer alır. Baştan aşağıya tek bir renk giyinirseniz eğer o zaman illüzyon etki yaratabilirsiniz. Bunun için en iyi terciğiniz koyu renkler olsun.
  • Günümüzde pek moda değil anca yüksek bel kıyafetler vücudumuzun alt yarısını daha uzun göstermek için çok iyi elbisedir. Yüksek bel giydiniz üstünüze de bluz tercih edebilirsiniz fakat bluz bel kesimini örtmeyecek şekilde içinize sokara tercih edin.
  • Uzun görünmek için son zamanlar da en çok tercih edilen hilelerden birisi de dikey çizgili olan kıyafetler oluyor isteyenler deneyebilir iyi sonuçlar alabilirsiniz.
  • Aksesuar kullanacak olanlar varsa o zaman vücut ölçüleriniz ile orantılı olsun buna dikkat edin. Örnek verecek olursak minyon bir tipe sahipsiniz o zaman büyük ve geniş olan çantalar yerine küçük el veya omuz çantalarını seçebilirsiniz. Kemer olarak da ince kemerler sizlere çok yakışacaktır.
5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir