Dana Biftek Yanına Ne Gider

Dana Biftek Yanına Ne Gider

Dana Biftek Yanına Ne Gider

Oldukça lezzetli bir ana yemek seçimidir Dana biftek çok ağır olmayan bir et yemeği arayanlar için dana biftek ilk tercihlerden.

Etin çok pişmemiş olmamasına dikkat etmelisiniz böylece etten daha fazla lezzet alabilirsiniz.

Yanına kremalı bir domates sosu ile servis etmeyi tercih edeceğiniz gibi Dana Biftek Yanına Ne Gider sorusunu çok düşünmenize de gerek yoktur.

Sebze Çorbası

Sevdiğiniz sebzeleri bir araya getirerek güzel bir terbiyeli ile bifteğe çok yakışan bir çorba elde edebilirsiniz.

Sofranızın daha renkli görünmesi için ve en sağlıklı şekilde bir sofra hazırlamak için sebze çorbası ilk sırada yanına yapabileceğiniz alternatifler arasındadır.

Püre 

Et yemeklerinin vazgeçilmez tatlarındandır patates püresi. Patates püresini tabağının altına yayıp etinizi üstüne yerleştirerek servisin daha şık olmasını sağlayabilirsiniz.

Patates Kızartması

En kolay yardımcılardan olan patates kızartmasını farklılaştırmak için baharat karışımı yapıp patatesleri buna buladıktan sonra kızartın.

Haşlanmış Sebzeler

Brokoli, karnabahar, mısır etin yanına Garnitür olarak koyarak zengin bir menü ve sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz.

Domatesli Pilav

Domatesleri küçük küçük doğrayın pilavınızı yaparken domatesleri birazda bezelyeyi ekleyin biftekle ayrılmaz bir ikilidir domatesli pilav.

Izgara Mantar

Kültür mantarlarının saplarını çıkartıp soyduktan sonra fırına verin.

Pişmesine yakın orta kısmına tere yağ sürüp kaşar ekleyin kendi başına harika bir aperatif olduğu gibi et yemeklerinin yanında tercih ederek misafirlerinize ve kendinize ziyafet çekebilirsiniz.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir