Dana Rostonun Yanında Ne Gider

Dana Rostonun Yanında Ne Gider

Dana Rostonun Yanında Ne Gider

Özellikle akşam yemeklerinin, büyük davetlerin en özel yemeklerinden biri dana rostodur.

İyi bir et ile doğru pişirme yöntemleri uygulandığında ağızda dağılan eşsiz bir lezzet. Dana Rosto yapmak isteyenlerin eti çok doğru seçmeleri gerekir.

Kendinizi ve ailenizi şımartmak ya da misafirlerinize özel bir gece yaşatırken etkilemek için Dana Rosto ilk tercihiniz olmalı.

Bu özel et yemeği yanında her yemekle güzel bir uyum sergilerken kendinize dana rostonun yanında ne gider sorunu soruyorsanız bir iki tane özel tercih olabilir.

Terbiyeli Şehriye Çorbası

Mutfakların en çok sevilen çorbalarından şehriyeyi terbiyeli yaparak daha hafif bir çorba yaratabilirsiniz. Terbiyeli şehriye çorbası dana rostodan önce hafif bir başlangıç için biçilmiş kaftan.

Sebzeli Patates Püresi

Et yemeklerinin yanında ilk akla gelen yardımcılarından biri patates püresi tadı ve kolay yapılışı seçim nedenidir.

Dana rostonun yanına patates püresi düşünüyorsanız biraz renk katabilirsiniz. Patates püresinin içine biraz bezelye ve haşlanmış havuç koymayı deneyin.

Safranlı Pilav

Pilavsız sofranız kesinlikle eksik kalacaktır. Dana rostonun yanına pilavı ekleyin içine biraz safran ile renkli ve farklı bir tat yakalayın.

Haşlanmış Sebzeler

Mevsiminde sebzeleri ayrı ayrı haşlayın çok pişmemeleri ve renklerini kaybetmemeleri çok önemli. Haşlanmış sebzelere farklı baharatlar ile tat verebildiğiniz gibi biraz balzemik sirke ile standardın dışına çıkarabilirsiniz.

Tiramisu

Tatlıların en hafifi bir o kadarda sevileni tiramisu mükemmel olan menünüze en güzel sonu yapmanızı sağlayacak.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir