dantel modelleri ve yapılışı

dantel modelleri ve yapılışı

dantel modelleri ve yapılışı

Dantel nasıl örülür? Bunun için ilk evvela tığla zincir çekmesini bilmeniz gerekmektedir. Eğer zincir çekmeyi tam kavrarsanız, Nette ve burada gördüğünüz bütün dantel modellerini kolaylıkla örebilirsiniz. Zincir çekmek için ipi tığa geçirmeniz lazım. Tığların her biri numaralıdır. İpinize uygun tığı kullanmalısınız. İlk önce ipi, sol elimizin işaret parmağına doluyoruz ve geriye boşta kalan ipi ise sağ elimizle tutuyoruz. Bu arada sağ elle tığı tutmayı unutmayınız. Tığ ile ipte halka oluşturun içerisinden ipi yavaş bir şekilde çekerek, zinciri çekmeye başlayınız.  Bu dediklerimiz, işin temel noktasıdır. Daha detaylı anlatım için youtube dantel örnekleri videolarından yararlanabilirsiniz.

Dantel örmek isteyenler bir çok kaynaktan faydalanabilirler. Dergiler, örgü kitapları, internet siteleri bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Yine konumuz içerisinde yer alan güzel ve kolay dantel örneklerinden istifade edebilirsiniz. Ülkemizde ev hanımlarımız bu işi severek hobi amaçlı yapmaktadırlar. Evimizin bir çok süs eşyası dantellerden oluşmaktadır. Televizyonlar, sehpalar, masalar, buzdolapları gibi bir çok ev eşyasında dantelleri kullanmaktayız. Bunun amacı: Hem dekoratif bir görünüm sağlamak, hem ise eşyaların üzerinin tozlanmasını engellemektir

https://www.youtube.com/watch?v=26aty0_02qc

Dantel örmek sabır ister…

Evinizi danteller ile süslediğinizde o kadar çok hoşunuza gidecek ki, daha pek çok farklı dantel örnekleri örmek isteyeceksiniz. Kim bilir belki ileride bu işten para bile kazanacaksınız. Şu an bir çok alışveriş sitelerinde ve bloglarda, kadınlar kendi ördükleri çeyizlik dantel modellerini satmaktadırlar. Burada önemli olan  doğru modeli seçmek ve kendinize en uygun kolay danteli örmektir. İşe ilk olarak kolaydan başlayın ki, azminiz gelsin.. Tecrübe kazandığınız zaman zor dantel modellerine geçebilirsiniz. Zor dantellere ” Kanser dantel modeli” denilmektedir. Bu danteller adamı kanser edecek kadar zor ve uğraş gerekmektedir. İlerleyen günlerde bahsetmiş olduğumuz dantel modelini ayrıca web sitemizde yayınlayacağız.

dantel yatak odasi modelleri

Nostaljik ev aksesuarı: Danteller

Özellikle 70’li ve 80’li yıllarda dekoratif objeler ve aksesuarlar pek fazla yoktu. Bunun yerine danteller vardır. Ev aksesuarı denildiği zaman akla ilk olarak danteller gelirdi. Genelde en çok televizyonun üzerine koyulurdu. Bunun haricinde telefon üzerine ve koltuk kollarına koyularak, farklı bir görünüm elde edebiliyorduk.

dantel sehpa ortusu modelleri dantel pike ornekleri dantel pike kenari modelleri dantel oda takimi modelleri dantel mutfak takimi modelleri dantel modelleri dantel fiskos ornekleri dantel fiskos modelleri

 

 

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir