Ders Çalışmak Nasıl Zevkli Hale Gelir

Ders Çalışmak Nasıl Zevkli Hale Gelir

Ders Çalışmak Nasıl Zevkli Hale Gelir

Öğrenciler için ders çalışmak her zaman çok zorlayıcı bir durum olmuştur ve eğer isteksiz bir şekilde ders çalışırsanız her zaman düşüm verimler elde edersiniz. Fakat dersleri gerçekten isteyerek veya severek yaparsanız hem o dersten çok verim alırsınız , hem de çok zevk. Peki ben ders çalışmak istiyorum fakat bunu nasıl zevkli hale getiririm diyorsanız o zaman makalemizi dikkatli bir şekilde okuyun.

Ders çalışmanın zevksiz , sıkıcı ve mecburi bir iş olarak görürseniz eğer hiçbir zaman keyif alamazsınız. Bu yüzden burada yapmanız gereken ilk iş bu tarz ön yargıları bir kenara bırakmaktır. İlk olarak yapacağınız iş dersi kendiniz için çalıştığını aklınıza kazımaktır. Unutmayın arkadaşlar derslerdeki başarınız ne anne – babanız , ne de öğretmenleriniz içindir sadece kendiniz içindir. Yani kişi ne yaparsa kendine yapar okursa hayatı kurtulur , ama okumaz ise sürünebilir. Neyse şimdi derslerdeki başarınız dediğimiz gibi iyiliğinize yarar ve sizler derslerde ne kadar iyi notlar alırsanız emin olun o kadar mutlu ve iyi bir meslek sahibi olursunuz. Ders çalışmayı zevkli hale getirmek için teknolojiden faydalanın bol bol videolar izleyin sakın kötü amaçlı olarak kullanmayın günümüzde özellikle gençler sosyal medyada çok takılıyor sizde böyle olursanız derslerden hiç verim alamazsınız. Teknoloji dedik ondan sonra kitaptan çalışabilirsiniz. Size bir adres vereceğim o adresten online olarak da oradan çalışabilirsiniz. Adresimiz ;

https://www.draw.io/

Ders Çalışırken Uyku Gelmesi

Öğrencilerin en büyük sorunlarından birisi de ders çalışırken uykunun gelmesidir. Neden uyku gelir ? Çünkü beden olarak yorgun olduğunuz için hemen uykunuz gelir bunu çözmek için ise çalıştığınız odanın iyi havalandırılması gerek ve ders çalışmadan önce çok iyi dinlenmelisiniz. Ders çalışırken uykunuzun gelmemesi için ilk olarak bunları yapın. Daha sonra uyku sorununa çözmek için 7 saat uyumalısınız bu çok ideal bazı gençler sabaha kadar uykusuz kalıp sabah okula gidiyor ve geldiklerinde yatıyorlar bu durumda beden ister istemez yoruluyor dengeler bozuluyor. Ama sizler 11-12 yatıp sabah 7’de kalkıp okula gidip gelirseniz emin olun ders çalışırken uykunuz gelmez. Hatta isterseniz saat 10’da bile yatabilirsiniz.

Ders Çalışırken Okuduğumu Anlamıyorum

Ders çalışıyorum ama okuduğumu bir türlü anlamıyorum diyorsanız o zaman bunun nedeni ise çok açıktır dikkat dağınıklığıdır. Eğer sizler televizyon odasında çalışıyorsanız veya yanınızda birileri varsa o zaman dikkatiniz dağılır okuduğunuzu anlamazsınız. Bunun yanı sıra ders çalışırken aklınızdan farklı olaylar geçiyorsa da o zaman da anlamazsınız. İlk olarak yapmanız gereken iş çok basit odanıza geçin kapıyı kapatın. Hiçbir şey düşünmeden kitabınızı okuyun ve onu anlamaya çalışın isterseniz yüksek sesle de okuyabilirsiniz.

Neyse arkadaşlar benim bildiklerim bu kadar sorusu olan varsa yorumlar kısmından bize yazabilir.

ders çalışmak nasıl sevilir

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.