Dini Konular

Diş Kanaması Orucu Bozar Mı? Sorusunun Cevabı Kısaca

İnsan olarak birçok sorun ile karşılaşabiliriz ve bunlar genelde bizim istenmeyen durumlar için geçerli olabilmektedir. Bu yüzden oruç tutan bir insan, istenmeyen bir durum meydana geldiğinde orucuna tam olarak ne olacağını merak etmektedir. Bu yüzden de kafası karışmakta ve doğru bir cevabı bulabilmek için sorular sorabiliyor. Diş kanaması orucu bozar mı durumu da bunlar için geçerlidir. Pek çok insanın normalde ağzına su aldığında, dişlerini fırçalarken ya da başka sebeplerden ötürü bu tür bir durum yaşanması tamamen, oruç üzerinde bozulur mu bozulmaz mu sorularını doğurabilmektedir.

Diş Kanaması Oruç Bozar mı Diyanet

Diş kanaması durumunda oruç bozulmadığı belirtilir. İstenmeyen durumlarda kanın yutulması ve sonradan tadı ile anlaşılması da aynı şey için geçerlidir. Orucun diş eti kanaması ile alakalı bir bozulma durum olmamakla beraber, durumun çok aşırıya katarakta rahat davranmamak gerekiyor. Kişilerin genel olarak kanı yutmamayı ön planda olan bir tercihi yapmaları, oruçları için çok daha iyi olabilir.

diş kanaması orucu bozar mı diyanet

Diş Eti Kanaması Orucu Bozar mı

Diş eti kanamasında özellikle diş fırçasından sonra baskı ve yanlış kullanımlardan doğan etmenlerde önemlidir. Eğer ki kasti olarak diş fırçalama eyleminde bir kanama söz konusu ise orucun bozulabileceği aktarılabiliyor. Fakat kanama unsurunun olmadan diş fırçalanmalıdır. Yinede kendi kendine olan ve istemsiz kaynaklanan diş eti kanamaları oruca zarar vermemektedir.

Ramazanda Diş Fırçalamak Ve Macun Kullanmak Orucu Bozar Mı

diş kanaması orucu bozar mı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı