Dolma Yanında Ne Gider

Dolma Yanında Ne Gider

Dolma Yanında Ne Gider

Dolma, Türk mutfağında yer alan önemli lezzetlerden biridir. Birçok yöre tarafından yapılan dolmanın birçok çeşidi bulunmaktadır.

Dolma ister yaprak sarması, ister biber dolması, ister patlıcan dolması gibi birçok sebze ile yapılabilir.

Dolma, genelde öğle ve akşam öğünlerinde tercih edilen bir yemek çeşididir. Dolmanın yanına yapılabilecek yemek çeşitleri de vardır.

Peki, dolma yanında ne gider? Bu sorunun cevabı aşağıda 5 adet alt başlıktan oluşmaktadır.

Çorba

Çorba dolmanın yanına gidebilecek yemek çeşitlerindendir. Çorbanın birçok çeşidi bulunmaktadır.

Sebzeli çorba, mercimek çorba, tavuklu çorba, tarhana çorba, yayla çorba ve yoğurt çorbası gibi çeşitleri bulunan çorba, dolmanın yanına gidebilecek yemek çeşitleri arasında yer alır.

Pilav

Pilavda dolmanın yanında gidebilecek yemek çeşitleri arasındadır. İster pilav tavuklu olsun ister sebzeli olsun yinede dolmanın yanında gidebilecek yemekler arasındandır.

Cacık

Cacık, genelde yoğurt, salatalık ve gerekli baharatlar atılarak yapılan bir çeşit çorba tarzı yemektir. Cacık, dolmanın yanında güzel gidebilecek yemek çeşitlerindendir.

Börek

Börek, her öğünde yapılabilecek ve yenilebilecek bir yemek çeşididir. Böreğin birçok çeşidi vardır.

Patatesli börek, peynirli börek, ıspanaklı börek ve kıymalı börek gibi çeşitleri olan börek, dolmanın yanında gidebilecek en güzel yemek çeşitlerindendir.

Salata

Salata, genelde yeşilliklerden veya soğan tarzı sebzeler kullanılarak yapılır. Dolmanın yanında iyi gidebilecek olan salata, neredeyse tüm yemeklerin yanında gidebilecek tarzdadır.

Bu yüzden salata, dolmanın da yanında gidebileceklerin arasında tercih edilebilir.

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir