Dolmanın Yanına Ne Gider

Dolmanın Yanına Ne Gider

Dolmanın Yanına Ne Gider

Sofraların baş tacı ve vazgeçilmez lezzetlerinden biri de dolmadır. Büyük küçük herkesin severek yediği dolmalar tercihe göre zeytinyağlı veya etli olarak pişirilebiliyor.

Dolma yanında çok çeşitli besinler tüketiliyor olsa da en fazla uyum sağlayan yiyecekler dolmanın yanında keyifle tüketiliyor.

Dolma yanında en fazla tercih edilen yemekler ise şu şekilde sıralanıyor;

Çorba

Hemen hemen bir çok kuru yemeğin yanında başlangıç olarak tercih edilen çorbalar dolma öncesinde tüketilecek en güzel besinler arasında yer alıyor.

Dolma yanına çorba olarak özellikle sebze ya da mercimek çorbaları tavsiye edilebilir.

Mevsim Salatası

Dolma yanında en fazla tüketilen besinler arasında mevsim salatası yer alıyor. Mevsime göre yalnızca yeşilliklerle ya da havuç turp gibi malzemelerle yapılmış bir mevsim salatası dolma yanında keyifle tüketilen besinler arasında yer alıyor.

Tavuk

Dolma yanına en çok yakışan ve birlikte tüketilmesi en keyifli yemeklerden biri de tavuk yemekleri.

Tercihe göre biraz sebze ile renklendirilmiş sulu bir tavuk yemeği dolmanın yanında oldukça güzel giden yemekler arasında yer alıyor.

Cacık

Salatalıkları küçük parçalar halinde doğrayarak yoğurt içerisine katıp biraz nane ve zeytinyağı ile süsleyerek dolma yemeğinin yanında servis edebilirsiniz.

Cacık da dolma yanında severek tüketilen besinler arasında yer alıyor.

Patates Kızartması

Dolmaya eşlik eden en lezzetli yemeklerden biri de patates kızartması. Tercihe göre ince ya da elma dilimi şeklinde doğranarak kızartılmış patatesler dolma yemeği yanında oldukça uyumlu oluyor.

6 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir