Domates Çorbasının Yanına Ne Gider

Domates Çorbasının Yanına Ne Gider

Domates Çorbasının Yanına Ne Gider

Özellikle iftar sofralarının ve akşam yemeklerinin vazgeçilmez ara sıcağı olan domates çorbası sulu kıvamı ile diğer çorbalardan ayrılmış bulunuyor.

Sulu kıvamı içtikçe içilen ve yanında birçok besin ögesi yenebilen bir yemektir. Hastalanmış kişilere yapılabilen domates çorbasının sulu kıvamı sayesinde kolay ve hafif bir içimi vardır.

Domates Çorbasının Yanına Ne Gider sorusunun cevabı özellikle anneler tarafından merak ediliyor.

Kaşar peyniri 

Kaşar peyniri ile domates çorbası bir bütün olmuş olacak ki reklamlarda, hazır çorba kapaklarında domates çorbasının yanı sıra kaşar peynir de bulunuyor.

Kaşar peynirin domates çorbasının sıcaklığı ile ağızda erimesi ise tarif edilemez bir zevk yaratıyor.

Kırmızılahana

Kırmızılahananın diğer lahanadan farkı hem dış rengi hem de tadıdır. Domates çorbası ile kırmızı lahana çıtır lığından ve tadından dolayı bir bütün olmuş durumdadır.

Salata

İçinde barındırdığı birden fazla sebze ile yağ ile gerçekten her yemeğin yanında tüketilmesi gereken sağlıklı bir besindir.

Domates bitkisi de bir sebze olduğundan dolayı çoban ve mevsim salataları domates çorbasının yanında çok tercih edilen alternatiflerden birisidir.

Makarna

Domates çorbası sulu bir kıvama sahiptir ve makarna ise katı bir hale sahiptir tezat hallerde bulunan besinler birbirlerini tamamlamakta ve yemeğin verdiği zevki artırmaktadır.

Yaprak sarması

Domates çorbasının kolaylığı kadar yaprak sarmasının zorluğu da sizi yoracak olmasına rağmen, yaprak sarması domates çorbası ile güzel bir ikili olacağından tercih edebilirsiniz.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.