Domatesli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

Domatesli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

Domatesli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

Bulgur pilavı, besleyici ve protein açısından zengin bir çeşittir. Herkesin alabileceği ve her evde pişirilebilecek derecede ekonomik bir besin kaynağıdır.

Bulgur, sağlıklıdır, ekonomiktir, lezzetlidir, pratiktir her yönüyle cezbedici bir özelliği vardır. Domatesli bulgur pilavı ayrı bir güzel olur, hazırlaması kolaydır.

Tek başına bir öğünü geçirmeye yetecek kadar doyurucudur. Yine de yanında başka tatlar arayanlar için domatesli bulgur pilavının yanına ne gider görelim.

Menemen

Akşam işten geç geldiniz ve karnınız çok aç, yemek hazırlamak için uzun dakikalar harcamaya vaktiniz yok.

Bir kaç domates, biber, soğan ve yumurta ile hemen menemen yapabilirsiniz. Menemen çok sevilen pratik bir yemektir, 10 – 15 dakikada hazırlayıp sofraya koyabileceğiniz bir yemektir.

Ayrıca bulgur pilavı ile birlikte çok hoş olurlar. Her ikisi de pratik yemekler olduğu için aceleniz olduğu zaman bu ikiliyi yapabilirsiniz.

Cacık

Pilavların yanında buzlu, soğuk bir cacık yemenin tadına doyum olmaz. Salatalık ve yoğurtla bir cacık yapıp, üzerine zeytinyağı ve kuru nane serperek müthiş bir pilav yanı çeşit yapmış olursunuz.

Domates Salatası

Taze kokulu domates ve bol soğanla bir kaşık salata yaparsanız bulgur pilavı ile birlikte doyumsuz bir lezzet olur.

Bulgur pilavı salatasız yenmez, salata deyince de akla kaşık domates salatası gelir.

Turşu

Salatalık, lahana, havuç, biber, karnabahar gibi sebzelerle kurmuş olduğunuz turşuları bulgur pilavı ile birlikte afiyetle yiyebilirsiniz.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir