Domatesli Pilavın Yanına Ne Yapılır

Domatesli Pilavın Yanına Ne Yapılır

Domatesli Pilavın Yanına Ne Yapılır

Bulgur pilavı çeşitlerinden biri olan domatesli pilav pek çok yemeğin yanına yakışan lezzetlerden biridir.

Özellikle sıcak yaz aylarında hafif yemek isteyen kişiler için buz gibi ayranla oldukça yakışan bir lezzet olacaktır.

Domatesli pilavın bir diğer adı da meyhane pilavı olarak adlandırılmaktadır. İri buğday taneleri ya da bulgur ile yapılabilen domatesli pilava sizlerde sofralarınızda yer verebilirsiniz

Kabak Kavurması

Taze yemeklik yeşil kabaklar ile hazırlanan kabak kavurması özellikle bulgur ile yakışan bir lezzettir. Vitamin değeri yüksek olan kabak yemeğine domatesli pilavın yanında yer verebilirsiniz.

Şehriye Çorbası

Arpa şehriyeler ile hazırlanmış olan bol domates ve nane ile soslanmış olan şehriye çorbası da domatesli pilav ile yakışacak yemeklerden biridir.

Dilerseniz şehriye çorbasını kıymalı ya da tavuklu olarak tercih edebilirsiniz.

Soğan Salatası

Domatesli pilavın yanına salata çeşitleri yakışır. Soğan yemeği seviyorsanız eğer bol soğan, sumak ve nar ekşisi ile hazırlanmış olan soğan salatasını domatesli pilavın yanında tercih edebilirsiniz.

Közlenmiş Biber Salatası

Domatesli pilav ile meze tarzında da kullanılan közlenmiş biber salatasını tercih edebilirsiniz. Kaypa biberleri sarımsak ile harmanlanarak servis edebilirsiniz.

Fırında Sebzeli Tavuk 

Tavuk butlarını fırın poşetinde yanında çeşitli garnitürler ile pişirerek domatesli pilav yemeği ile servis edebilirsiniz. Dilerseniz sebzeleri haşlama yöntemi ile de pişirebilirsiniz.

Brokoli, karnabahar, havuç, patates ve bezelyeden oluşan sebzeleri tercih edebilirsiniz.

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir