Dondurmanın Yanında Ne Gider

Dondurmanın Yanında Ne Gider

Dondurmanın Yanında Ne Gider

Dondurma, insanı ferahlatan tadı ile yaz kış her tatlının ve de pastanın yanında tercih edilen bir tattır.

Meyve aromalısından tutun da, baharatlısı, kuru yemişlisi, sade vanilyalısı, farklı yöresel tatlar ile aroma karışımları ve daha farklı çeşitleri ile dondurma hayatımızın en vazgeçilmez tatlarından birisi olmuştur.

Küçük büyük herkesin, neredeyse her kesimin sofrasını şenlendiren dondurmayı farklı lezzetler ile de servis edebilirsiniz. İşte bu lezzetlerden birkaçını sizler için araştırdık.

Meyve Salatası

Mevsim meyveleri ile yapılan meyve salataları, aynı şekilde meyveli ya da sade dondurma ile birlikte servis edildiğinde hem mideniz hem de gözünüz bayram edebilir.

Kuruyemiş Şöleni

Evinizde bulunan ceviz, fındık ya da fıstığı fırın tepsinize koyun. Yağlı kağıt üzerine koyduğunuz kuru yemişlerinizi birkaç damla su ile ıslatıp, üzerine pudra şekeri ila ederek fırınlayın.

Beş altı dakika içerisinde karamelleşen bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Hemen dondurmanızı kuplara alın ve de üzerine kuru yemiş şöleninizden ilave ederek sofranızı renklendirin.

Kazandibi

Sütlü tatlıların e güzellerinden olan kazandibi ile dondurmanın sunumu âdete rüyalarımızı yaşamamıza sebep olacak niteliktedir. Hafif yanık bir kazandibi en çok dondurma ile yakışacaktır.

Künefe

Şerbetli ve de peynirli tatlı denilince akıllara kazınan tatlıların başında gelen künefe, dondurma eşliğinde yenildiğinde hem hafif hem de daha hazmı kolay bir tatlı haline gelecektir.

Helva

İrmik ya da un helvası ile birlikte servis edeceğiniz çikolatalı ya da karamelli dondurmanız sizlere zengin bir lezzet sunacaktır.

9 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir