Dsmart Uydu Ayarlama Nasıl Yapılır? Ayarları

Dsmart Uydu Ayarlama Nasıl Yapılır? Ayarları

Dsmart Uydu Ayarlama Nasıl Yapılır? Ayarları

Dsmart uydu ayarlama konusunda ilk kez işlem yapacaksanız, bu durumda yapmanız gereken kısa ve basit prosedürler vardır. Öncelikle Dsmart uydu alıcınızı ilk defa çalıştırmak için yeni kurulum ekranına giriş yapmalısınız. Bu ekran otomatik olarak yeni kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Ayarlarınızı kendi özel zevklerinizi göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz. Kumandanızın yön tuşlarını kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz. OK tuşu ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bundan sonra karşınıza ayar kontrolü gelecektir.

Dsmart Kanal Ayarlama

Ayar kontrolünde, tek çanak anten kullanıyorsanız, kumandada OK tuşuna basarak işleme devam edebilirsiniz. Çanak anten yönünü kontrol edin. Bu yön Türksat 3A’ya dönük olmalıdır. Çanak antenden gelen LNB kablosunun uydu alıcısını kontrol edin. Bu alıcı LNB IN girişine takılı olmalıdır. Smart cardınızı uygun bir şekilde takmanız gerekmektedir. Televizyon ve uydu alıcınız mutlaka açık olmalıdır. Bunları işleme başlamadan evvel kontrol etmelisiniz. Bundan sonra karşınıza sinyal ayarı çıkacaktır. Burada küçük birkaç ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Sinyal parametreleri yeşil olmalıdır. Sinyal gücü yüzde kırk, sinyal kalitesi yüzde yüz olmalıdır. Bundan sonra ekran sizi otomatik olarak yönlendirecektir.

Dsmart Favori Kanal Ayarlama

Favori kanal ayarlamak için kanalları istediğiniz klasöre geçirebilir ve televizyon kullanırken daha kolay bir sistem ayarlamış olursunuz. Favori kanalları bir alana toplamak işinize yarayacaktır. Böylece yapacağınız kanal değişikliklerinde favorilerinizin olduğu alana gelerek seçiminizi daha kolayca yapabilirsiniz.

Dsmart Uydu Ayarlama Nasıl Yapılır

19 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir