Duanın Kabul Olduğunu Nasıl Anlarız? Belirtileri Ve Alametleri Nelerdir?

Duanın Kabul Olduğunu Nasıl Anlarız? Belirtileri Ve Alametleri Nelerdir?

Duanın Kabul Olduğunu Nasıl Anlarız? Belirtileri Ve Alametleri Nelerdir?

Pek çok derdimiz var ve duaya sığınmak pek çok insanın yapmış olduğu şeydir. Bu nedenle de her zaman Allah’a dua etmek, ondan istemek, ona güvenmek gerekiyor. Bu aşamada duanın kabul olduğunu nasıl anlarız da önemli bir soru oluyor. Eğer ki dua ediyorsanız ve duanın kabul olduğunu anlamak istiyorsanız bunun ilk göstergesi bir anda gelen terlemedir. Aynı zamanda birden ağlamaya başlayabilirsiniz. Huşuya gelmesi de bir dua kabul göstergesidir. Bir anda ağırlaşmak, sonrasında büyük bir yükün üzerinizden kalktığını hissetmek, bunlar hep duanın kabul olduğunu gösteren alametlerdir. Duanızı gönülden ederseniz o zaman emin olun ki elinize geçeceklerin de bir o kadar fazla olduğunu sonuna kadar görebileceksiniz.

Duanın Kabul Olduğunun İşaretleri ( Hissetmek ve Anlamak)

Bir insanın duasının kabul olması gerçekten de hem büyük hem de önemli olan bir konudur. Bu nedenle de eğer ki dua ediyorsanız o zaman bunun kabul olma ihtimalinin üzerinde de durmanız gerekiyor. Her zaman kendinizi iyi hissedebilmeniz de zaten buna bağlı olan bir durum oluyor.

Duanın Kabul Olduğuna Dair İşaretler

Duanız kabul oluyorsa o zaman mutluluk ile dolacağınızdan da emin olabilirsiniz. Duanın kabul olması demek Allah’ın sizleri duymuş olması ve isteğinizden razı olması demektir. Bu da pek çok insan için gerçekten de önemli olan bir konu olarak karşınıza çıkıyor.

duanın kabul olduğunu nasıl anlarız

 

7 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir