Ecrin İsminin Asıl Gerçek Anlamı Nedir?

Ecrin İsminin Asıl Gerçek Anlamı Nedir?

Ecrin İsminin Asıl Gerçek Anlamı Nedir?

Ecrin isminin kökeni Arapça’ dır. Kur’ an – ı Kerim içerisinde birkaç kez geçmektedir. Geçtiği sure ve ayetler; Furkan 57, Yasin 11 ve Sebe 47’ dir. Ecrin isminin anlamı Allah’ ın hediyesi demektir yani sevaptır. Türkçe sözlükte ise bir şeyin fiyat olarak geçer. kız çocuklarına verilen bir isimdir. Ülkemizde 56.029 kişide Ecrin isminin olduğu tespit edilmiştir.

Ecrin İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenilen Bazı Karakteristik Özellikler

Ecrin ismindeki kişilerin oldukça sağlam bir karaktere sahip oldukları gözlenmiştir. Zorluklara ve güçlüklere karşı hemen yıkılmaz hep mücadele etmeyi seçerler. Erdemli ve güvenilir olmak ve en bilindik özelliklerindendir. Yazma ve konuşma yetkileri fazlasıyla gelişmiştir. Bu nedenle, edebiyata olan ilgileri de dikkat çeker. Pratik insanlardır, işleri zorlaşma aşamasına gelmeden hallederler. Belli bir çalışma disiplinleri vardır. Engel tanımaz, eğer başarılı olmak istiyorlarsa yılmadan hep çabalarlar.

İyi bir arkadaşlardır. Sadık kalmak, bilindik özellikler arasındadır. aynı zamanda sakin ve sağduyululardır. Dertlerimizi çekinmeden anlatabilirsiniz ki iyi bir arkadaş oldukları gibi iyi bir de dinleyicidirler. Konuşmaktan çok dinlemeyi tercih ederler. O kadar çok destekleyicidirler ki bazen sorunlarınıza sizinle birlikte üzülebilirler. Bağlanmayı severler. Aile bağlarına oldukça özen gösterirler.

Kalabalık ortamlardan pek hoşlanmazlar, yalnız kalmak onlar için daha iyidir. Böylelikle kafalarını dinlenmiş olurlar ve genelde yalnız kaldıkları zamanı çalışmaya ya da yapılacak bir işe ayırırlar.

http://www.volpeypir.com/

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.