iCloud şifresini unuttum telefon açılmıyor kilitlendi ne yapmalıyım nasıl açabilirim

iCloud şifresini unuttum telefon açılmıyor kilitlendi ne yapmalıyım nasıl açabilirim

iCloud şifresini unuttum telefon açılmıyor kilitlendi ne yapmalıyım nasıl açabilirim

İphone kullananların en yaygın olarak karşılaştıkları sorunların başında icloud şifresini unutmak, telefonun açılmaması, kilitlenmesi gibi çeşitli sıkıntılardır. Genelde bu durum İcllud şifresi ile apple kimliğini ayırt edememekten birbirine karıştırmaktan kaynaklanmaktadır. Yanlış şifreyi defalarca girdiğiniz zaman hesap haliyle kilitlenebilmektedir. Bunun için sizlere çözüm yollarını ve şifreyi nasıl sıfırlayacağınızı anlatacağız.

İlk olarak; https://appleid.apple.com/tr  adresine giriniz ve orada Sağ üst tarafta

Apple kimliğinizi yönetin” kısmından ” Parolanızı sıfırlayın” bölümüne tıklayınız.

Ardından şifrenizi sıfırlamak istiyorsanız, Apple kimliğinizi sizden girmenizi isteyecektir. Girin ve ileri deyin.

Karşınıza çıkan ekranda sizden kimlik doğrulama bilgileri isteyecektir. Güvenlik soruyu yanıtlayın yada E-posta adresinizi girin gibi ibareler çıkacak. Hangisi kolayınıza geliyorsa onu seçin ve sizden istenilen bilgileri girin.

E-posta adresinizi girdikten sonra size mail gönderecek ve O, mailde parolanızı sıfırlamak için link gönderilecek. Tıklayın ve şifrenizi değiştirin.

Şifrenizi belirlerken yakınlarınız dahi olsa kimsenden yardım almayın. Güvendiğiniz insanlar sizin şifrenizi değiştirebilir. şifreyi sizden başka kimsenin bilmemesi daha iyidir. Bazen bir yakınınızın şifreyi bilmesi yüzünden bu sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun örneği çok…!

iCloud şifresini belirlerken sizden Büyük harf ve rakam istemektedir. Bu yüzden bazılarımız şifresini unutmakta, büyük küçük harfleri karıştırmaktadır. Şifrenizi kenara not alınız.

Son olarak eğer telefonunuz faturalıysa, Apple Türkiye müşteri hizmetlerini arayarak anında çözüme ulaşabilir, ” icloud şifresini unuttum telefonu sıfırlayamıyorum” ” çıkış yapamıyorum” gibi bir çok soruların cevabını orada bulabilirsiniz. Müşteri temsilcisi kısa sürede durumu çözüme kavuşturacaktır.

icloud şifresini unuttum

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir