Eliptik bisiklet nedir nasıl kullanılmalı kullanıcı yorumları ve görüşleri

Eliptik bisiklet nedir nasıl kullanılmalı kullanıcı yorumları ve görüşleri

Eliptik bisiklet nedir nasıl kullanılmalı kullanıcı yorumları ve görüşleri

Bu eliptik bisiklet denilen egzersiz aleti, merdiven tırmanma egzersizi, koşu bandı ve kondisyon bisikletini bir araya getiren bir egzersiz aletidir. Eliptik bisikletlerde bir çok seçenek bulunur. Bunlar sayesinde eliptik bisiklet kullanırken neler yapmamız gerektiğini anlamamız mümkün.

  • Nabız ölçüm cihazı
  • Sayaçlar
  • Hazır programlar
  • Üst beden hareketliliği seçimi
  • Manyetik veya mekanik direnç seçimi
  • Eğim ve direnç değiştirme seçenekleri
  • Ayarlanabilir çift yönlü pedallar

Bu aletlerin de yardımıyla eliptik bisiklet bütün egzersiz aletleri içinde en verimlisi kabul edilir. Teknik olarak kondisyon bisikletinin ayakta sürüleni de denilebilir. Eliptik bisikletlerin iki türü vardır. Manyetik eliptik bisikletler ve kayışlı eliptik bisikletler. Manyetik eliptik bisikletler kayışlı eliptik bisikletlere göre daha sessiz çalışıyor fakat biraz daha pahalı. Eliptik bisikletlerde kolların da sabit ya da hareketli olması seçeneği bulunuyor.

Eliptik Bisiklet Kullanımı

Eliptik bisiklet kullanımı diğer egzersiz aletlerini kullanmaktan daha faydalıdır. Çünkü eliptik bisiklet egzersiz yaparken eklemlere darbe etkisi yapmaz. Ayrıca eliptik bisiklet kemik erimesini de önlemeye yardımcı olur. Kemik yoğunluğunu hızlı bir şekilde arttırmasından dolayı hızlıca kemik erimesini durdurur ve yeniden oluşmasını engeller.

Eliptik bisiklet kullanan bir çok kullanıcı vücudun her yerini çalıştırdığı için başka bir egzersiz aletine ihtiyaç duymadıklarını belirtmiştir. Ayrıca eliptik bisikletin içinde bulunan nabız ölçer, lcd ekran gibi özelliklerin tempo konusunda yardımcı olduğunu belirterek mutluluklarını dile getirmişler.

Eliptik bisikletlerde bulunan eğim ve direnç değiştirme özellikleri ile farklı şartlarda yürüyüş yapıyormuş gibi hisseden kullanıcılar, bu tür bir desteğin ne kadar iyi olduğunu belirtmiş, çok memnun kaldıklarını söylemişler.

Bölgesel zayıflama ve tamamen zayıflama amacıyla kullanan kullanıcılar, kısa sürede eliptik bisiklet sayesinde kilo vermeye başladıklarını ve diğer yöntemlere göre çok daha kolay bir şekilde kilo verdiklerini belirtmişler.

Eliptik bisiklet ayrıca profesyoneller tarafından da kullanılmaktadır. Profesyonel sporcular sıklıkla eliptik bisikleti tercih eder. Özellikle dağcılar yüksek eğim seçeneği olması sebebi ile eliptik bisikletin dağa çıkmadan önce antrenman için kullanımını uygun bulmaktadır. Böylece vücutlarını dağda oluşabilecek her türlü duruma karşı da hazırlamış oluyorlar.

Eliptik bisiklet kardiyovasküler sistemi çalıştırarak burada oluşabilecek hasarların önlenmesini de sağlar. Eliptik bisikletle yapılacak düzenli antrenmanlar ve aralarda yapılacak ara egzersizler sayesinde çok sağlıklı bir yaşam çok da hayal değil.

Eliptik bisiklet konusunda kullanıcıların tek negatif yorumu fiyat konusundadır. Eliptik bisikletlerin fiyatlarının çok pahalı olduğu düşünülmektedir. Kayışlı olanlar biraz daha ucuz olsa da manyetik olanlar uzun vadede daha iyi olduklarından daha çok tercih edilir. Bu nedenle manyetik eliptik bisikletlerinin fiyatları el yakmaktadır.

Eliptik bisiklet alan ve kullananlar hiçbir şekilde kötü yorum yapmamıştır. Bütün yorumlar eliptik bisikletin çok faydalı olduğuna üzerinedir ve soran herkese tavsiye edilmektedir. Forumlarda bu konuda açılan başlıklarda sürekli olarak övülmektedir bu eliptik bisikletler.

Sağlıklı bir yaşam isteyen herkes 3 -4 farklı egzersiz aleti yerine sadece eliptik bisiklet alarak hepsinin işlevini aynı anda görebilir.

Eliptik bisiklet nedir

13 Beğen

Yapılan Yorumlar

  1. benim dizlerimi ağrıttı yere eğilirken zorlanıyorum birde varisler için zararlı olduğunu duydum doğrumu acaba

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.