En Etkili Dilek İstek Duaları Sureleri Hangileridir? Anlamları ve Okunuşları

En Etkili Dilek İstek Duaları Sureleri Hangileridir? Anlamları ve Okunuşları

En Etkili Dilek İstek Duaları Sureleri Hangileridir? Anlamları ve Okunuşları

En etkili dilek duaları öncelikle yüksek inançla edilmekte olan dualar olmaktadır. İnanmak duada en önemli kısım olmaktadır. Allah’a koşulsuz şartsız inanmak, duaların etkisini artırmaktadır. Dilek dualarının en etkili olanları, Allah’ ın adının en çok geçtiği dualar olarak kabul edilmektedir. En etkili dilek dualarından biri de Fatiha Suresidir. Fatiha Suresi Kuran-ı Kerim’in başlangıcı olduğundan, en değerli dua olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle Fatiha suresi en etkili duaların başında yer almaktadır.

En Etkili Dua Hangisidir?

En etkili dua, inanarak edilen duadır. Haricen en etkili dua, Fatiha suresidir. Fatiha suresi her durum için okunması makbul bir dua olarak bilinmektedir. En etkili dua ayrıca, kişinin ellerini Hak’a açarak, içinden geldiği gibi kendince etmiş olduğu dualardır. Bu dualarda yürekten samimiyet en önemli taraftır. Kişinin yüksek inanç ve de istekle ettiği hayırlı dualar mutlaka kabul olmaktadır. Duaların bazıları kabul olmamaktadır. Bu konuda da çok ısrarcı olmamak gerekmektedir. Çünkü Allah bir işin hayır olmayacağını bilmektedir ve de sevgili kuluna bu nedenle istediklerini vermemektedir. Allahın bir bildiği mutlaka vardır.

İştirak Suresi

Bu sure de faziletleri saymakla bitmeyecek kadar çok olan bir suredir. Dilek için okunması, namaz sonrasında olmaktadır. Ayrıca tüm sıkıntılar için de İştirah duası çok faydalı olmaktadır. Bu duanın da inanarak okunması, duanın tesirini arttırmaktadır.

çok etkili dilek istek duaları dilek duaları en etkili olanlar DİLEK DUALARI EN ETKİLİ DİLEK DUALARI kabul olan dilek duaları

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir