En güzel avize modelleri ve çeşitleri

En güzel avize modelleri ve çeşitleri

En güzel avize modelleri ve çeşitleri

Salonların, yatak odasının, mutfak ve genç odalarının vazgeçilmezi avizeler, en güzel modelleriyle sitemizde yer alıyor. Özellikle geceleri ışıklar yandığı zaman evi, tabiri caizse bir şölen havasına dönüştürmektedir. Aydınlatma dekorasyonu denildiği zaman akla ilk gelen haliyle avizelerdir. Günümüzde pek çok farklı tasarımları ve çeşitleri bulunmaktadır. Avize seçerken mobilyalarınızla uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.  Eğer ki mobilyalarınızla bir uyum sağlayan avize tercih ederseniz, evinize güzel bir atmosfer katabilirsiniz.

Avize satın alırken ve kullanırken nelere dikkat etmeliyim?, Avize seçimi hakkında bilgiler:

 1. Hangi odaya hangi avize daha çok yakışır? Sade mi? modern mi? Tüm bunları bir kenara bırakın ve avize alırken ilk önce nelere dikkat etmeliyim? bunun cevabını arayalım. Gösterişten çok başka detaylar önem arz etmektedir.
 1. Avize seçiminde kalite çok önemlidir. Paslanmaz çelik aksamdan üretilmiş olması gerekmektedir. Eğer bu özelliklerde bir avize değilse, temizlik yaparken ıslak bezle silinen avize, bir zaman sonra paslanacak ve kirli bir görüntü oluşturacaktır. Avizenin metal gövdesi paslanmaz çelik olması lazım. Aksamı kaliteli malzemeden üretilmelidir.
 1. Faturalı ve garanti belgesi olması gerekmektedir. İleride herhangi bir paslanma yada kendiliğinden deforme olursa, en azından yenisi ile değiştirme imkanınız olabilir. Faturasız, garantisiz direk satılan pazar malı avizelerden uzak durunuz. Kullanım şartlarını ve kitapçığı okumayı ihmal etmeyiniz. Bizim Türk milleti genelde satın aldığı hiçbir ürünün kitapçığını okumaya tenezzül etmiyor maalesef.
 1. Kristal taşlı avize alırken, bir çok kişi hüsrana uğramaktadır. Bunun nedeni ise kalitesiz malzemeden üretilmiş olmasıdır. Kristal taşların rengi zamanla soluyor ve kötü aydınlatma sağlıyor. Böyle durumlarla karışlaşmamak için birinci sınıf malzemeden üretilen taşlı ve kristal avizeleri tercih edin. Taşların asfor özelliği olması gerekmektedir.
 1. Avizenin çevresinde ve üstünde değişik desenler ve kabartmalı aksesuarlar olabilir. Bu aksesuarların çok iyi bir şekilde tutturulması yani sabitlenmesi gerekir. Aksi halde lambanın vermiş olduğu sıcaklıktan mütevellit, aksesuarlar bir anda yere düşebilir.
 1. Avize seçerken yapılan bir başka yanlış ise, odanın büyüklüğüne ve küçüklüğüne aldırış etmeden satın alınan avizelerdir. Mesela siz kalkıp 40 m2 bir odaya 2li avize alırsanız, yeterli aydınlatma ve ışıklandırma sağlayamazsınız. bunun için altılı avize almanız gerekmektedir. Ayrıca bazı avizelerin camları çok koyu renklidir. Koyu renk ışığı loşlaştırır ve yeterli aydınlatma sağlayamaz. Küçük odalar için ise sarkıt avize kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Sarkıt avizeler genelde mutfak ve genç çocuk odaları için idealdir.
 1. Salon için alacaksanız, şatafatlı yani dikkat çeken bir avize modeli almalısınız. lambası ne kadar çok olursa, o kadar iyi aydınlatma sağlayacaktır ve koltuk takımlarınızı, mobilyalarınızı harika gösterecektir.
 1. Genç odası ve yatak odası gibi odalara ise az ışıklı sarkıt dediğimiz avizelerden kullanmalısınız. Yine bu odalara avize seçerken, mobilyalar ile uyumlu olmasına özen gösteriniz.
 1. Mutfak için yine güzel ve gösterişli, aydınlatması yüksek avize seçebilirsiniz. Biz bayanların en çok sohbet ettiği ve misafirleri ile vakit geçirdiği alan olan mutfakların avizeleri bol aydınlatmalı olması gerekir.

En güzel avizeler nerede 

En güzel avize modelleri genellikle internet sitelerinde bulunmaktadır. Dışarıda pahalıya alabileceğiniz avizeleri, nette neredeyse yarı fiyatına satın alabilmektesiniz.

En güzel avizeleri şu sitelerde bulabilirsiniz:

 1. hepsiburada
 2. Gittigidiyor
 3. Koçtaş

Eğer netten almak istemezseniz, dışarıda tekzen, koçtaş ve ikea gibi mağazalar var. Herkesin yakından bildiği bu firmalarda bol çeşit avize modelleri bulunmaktadır. En şık en modern avizeleri bile, bahsetmiş olduğumuz yapı marketlerden kolayca temin edebilirsiniz.

avize modelleri avize sarkit avize en guzel avizeler genc odasi avize kumandali ledli avize salon avizesi sarkit modelleri ve cesitleri sarkit modelleri tekli avizeler

 

8 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.