En İyi Batarya Tasarruf Programı Hangisidir?

En İyi Batarya Tasarruf Programı Hangisidir?

En İyi Batarya Tasarruf Programı Hangisidir?

Telefonlar gün içerisinde yoğun kullanılan cihazlardır. Artık her şey telefonlar üzerinden yapıldığı için, telefonların pilleri maalesef gün içerisinde yeterli gelmemektedir. Elbette pil ömrünü uzatmak için bazı öneriler vardır. Iphone son zamanlarda, bunun için yeni bir pil kullanımı üretmiştir. Bu tasarruflu mod kullanılmayan programları kapatmaktadır. Bu durum şarj ömrün uzatmaktadır. Android uyumlu telefonların şarj problemleri Iphone telefonlara göre daha azdır.

Pil Tasarruf Programı İndir

Bazı pil tasarruf programlarının olduğunu görmüş olabilirsiniz. Bu programlardan birini seçebilir ve telefonunuza indirebilirsiniz. Bunlar arasında Battery Doctor, Du Battery Saver, Juice Defender, Easy Battery Saver, Battery Widget Reborn gibi programları görebilirsiniz. Her programın kendine göre kullanımı vardır. Battery Doctor gibi uygulamalarda yüzde elliye kadar pil ömründe bir artış görebilirsiniz.

Batarya Tasarrufu

Genel olarak telefon markanıza göre değişen bir pil tasarrufu olsa da, bu konuda yapabileceğiniz basit bazı uygulamalar vardır. Kullanmadığınız programları kapatmak ya da direkt silmek,ışık ayarlaması ve oyunlar konusunda tasarruflu davranmak pilinizin ömrünü uzatacaktır. Telefonunuzu şarja taktığınız zaman şarjdan yarım çekmemelisiniz. Uygulamalarınızı her beş dakikada bir yerine yarım saatte bir ileti gönderilmesi gibi ayrıntılar şeklinde ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzun pil kısmına programların ne kadar şarj kaybettirdiğini de göreceksiniz. Buna göre ayarlamalarınızı yapabilir ve bazı pil yiyen, fazla işinize yaramayan uygulamaları da ortadan kaldırabilirsiniz.

En İyi Batarya Tasarruf Programı Hangisidir

14 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.