En iyi sivilce kremleri ve markaları hangileridir? Siyah nokta ve akne giderici kremler listesi

En iyi sivilce kremleri ve markaları hangileridir? Siyah nokta ve akne giderici kremler listesi

En iyi sivilce kremleri ve markaları hangileridir? Siyah nokta ve akne giderici kremler listesi

Sivilcelerin Oluşum Sebebi Nedir?

Sivilceler özellikle ergenlik döneminde meydana çıkar. Sebebi ise hormonal değişikliklerdir. Ergenlik döneminin sona ermesi, orta yaş dönemine geçişe kadar cilt de akneler oldukça aza iner. Eğer ki bu dönemlerde sivilceler devam ediyor ise akne sorunu, aynı zamanda daha ilerleyen yaşlarda deri rahatsızlığı olarak meydana çıkmaktadır. Genel olarak yüzde oluşması, en çok sıkıntı yaratan sebeptir. Piyasada her cilt tipine uygun ve akne türüne uygun farklı kremler bulunmaktadır. Bu sebeple de doktorların tavsiyesi ile gerektiği şekilde kullanılması gerekir. En iyi sivilce (akne) kremleri şunlardır:

Piyasada Satılan en iyi Siyah nokta ve akne giderici kremler listesi:

IMEX KREM: Imex kremin özelliği, hem akneyi tedavi etmesi, hem de fondöten gibi kullanılması ile sivilceleri kapatmasıdır. Antibiyotik özelliği vardır. Bakterilerin yayılmasını önler. 3 hafta gibi bir zaman kullanılmasında fayda vardır. Kullanım sırasında göz, burun ve dudaklara değdirilmemesi gerekir. Emziren bayanlarda kullanımı konusunda net bir bilgi yoktur. Kuvvetli bir krem olması sebebi ile az miktarda kullanılması gereklidir.

NADİXA KREM: Oldukça derin ve inatçı sivilceler için üretilmiş bir üründür. Hatta kırmızı renkte bir türlü geçmeyen sivilceler için dahi uygundur. Fakat düzenli kullanımı şarttır.

AZALDERM KREM: Bu kremin özelliği, sivilcelerin oluşumunu engellemektir. Kesinle kullanım sırasında güneş teması yaşanmamalıdır. Hamilelikte kullanımında bir sakınca yoktur.

BİONEM YÜZ KREMİ: Kimyasal içerikli olmaması nedeni ile her ciltte rahatlıkla uygulanabilir. Özelliği, yüzün nem oranının ayarlanmasıdır. Çiçek özlüdür.

ISOTRXİN KREM: İltihaplı sivilceler için kullanılır. Aynı zamanda yaralar üzerinde de etkilidir. Özellikle kıl köklerinde oluşan iltihaplı sivilcelerin iyileştirilmesinde etkendir. Cildi soyarak tedavi ettiği için kullanım sırasında güneşle teması oluşmamalıdır. Hamilelerde kullanımı konusunda bilgi yoktur.

FUCİDİN KREM: Sivilcelerde iltihabın kurumasını sağlayarak, kısa sürede sivilceleri yok eder. Bunun sebebi cilt üzerinde ki iltihaplı bölgenin kurutulmasıdır. Göz, dudak ve burun ile temasının olmaması gerekir. Hamilelikte kullanımı ile ilgili herhangi bir bilgiye rastlanmamıştır.

ERİTRETİN KREM: Oldukça hafif sivilcelerin gelişimi sırasında kullanılır. Cilt yüzeyini soyarak, üstte ki derinin atılıp sivilcelerin oluşumunu ve büyümesini engeller. Bu sayede de sivilceler zamanla kaybolur. Kullanım esnasında ciltte kızarıklık oluştu ise doktora başvurulmalıdır. Hamilelikte kullanım için uygun değildir.

BENZAMYCİN: Antibakteriyeldir. Kurutucu etkisi vardır. Derinin dış yüzeyini soyarak tedavi eder. Bakterilerin cilt enfeksiyonuna sebep olması sonucu ortaya çıkan sorunlarla mücadele ederek, bunların ortadan kalkmasını sağlar. Gözeneklerin altında biriken yağların sıvılaştırılmasını ve iltihabın oluşmasını engelleyerek zaman içerisinde de sivilceleri söndürür. Yüzde bulunan tüylerle temasında tüylerin beyazlamasına neden olacağı için tüylü bölgelerin kullanımında dikkat edilmesi gerekir.

CLEOCİN_T: Üzerinde oynanarak iz bırakılmış sivilcelerin kırmızı lekelerini tedavi ederek, uzun süreli kullanımlarda tamamı ile kaybolmasını sağlar.

ACNELYSE SİVİLCE KREMİ: Bu krem siyah noktalarda, sivilcelerde, sedef hastalığı ve renk bozuklukları gibi durumlarda etkendir. Kullanımı sırasında asla güneşe çıkılmamalıdır.Ciltte yara, güneş ve rüzgara bağlı cilt cilt tahrişi söz konusu ise bu bölgelere kullanılmaması gerekir.Hamilelikte kullanımı konusunda bilgi verilmemiştir.

MADECASSOL SİVİLCE KREMİ: Düzenli kullanımın sonucunda sivilcelerin kurutulmasında yardımcı olur. 3 ay ile 6 ay arasında tedavi süreci bulunmaktadır. Tedavinin bitmesi ile ilacında kesilmesi gereklidir.

CLİNDOXYL SİVİLCE KREMİ: Özelliği, bakterilere karşı etkili olmasıdır. 2 Hafta gibi bir sürede etki eder. Deri altında çıkan sivilcelerin deri üzerine çıkmasına fırsat vermeden tedavisini yapar ve yok eder. Ciltte kızarıklık gibi yan etki görüldüğünde doktora danışılmalı ve Yaz sezonunda kullanılacaksa güneş koruyucu kremlerle birlikte kullanılması gerekir.

Sivilce Kremi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular Nelerdir?

Sivilce kremleri kullanılırken faydasının yanı sıra yan etkileri nedeni ile cilde zarar verme riski de taşır. Bu sebeple, ilk kullanımda meydana çıkabilecek yan etkilerin devamı sonrasında ilacın kesilmesi veya değiştirilmesi gerekir.

En iyi sivilce kremleri

12 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir