Enpara Sanal Kart Alma Şartları Nelerdir?

Enpara Sanal Kart Alma Şartları Nelerdir?

Enpara Sanal Kart Alma Şartları Nelerdir?

Günümüzde İnternet kullanımı çoğaldığı gibi İnternet üzerinden alışveriş yapmakta oldukça arttı. Bunun için kapıda ödeme ücreti ödemek istemeyenler kredi kartı ile alışveriş yapma yoluna giriyor. Ancak kart bilgilerini vermek açısından tereddüt edilebiliyor. Bu durumu önlemek adına Enpara Sanal Kart çıkarıldı. Sanal kart sayesinde İnternet üzerinden alışveriş yapmak kolay hale geldi. Siz sanal kartınıza ne kadar yüklerseniz o kadardan fazla çekim yapılamaz. Böylelikle asıl kredi kartınızın güvenliğini sağlamış olursunuz.

Sanal Kart Nedir?

Sanal kart, İnternet üzerinden yapılacak alışverişler için asıl kredi kartı bilgilerini vermeyi gerektirmeyen ek bir kart özelliği taşır. Sanal kart bilgileri asıl kredi kartı bilgilerinden farklıdır. Ve limiti müşteri tarafından belirlenir. Ancak asıl kredi kartının limitini aşamaz. Bu uygulama sayesinde asıl kredi kartının bilgileri korunur ve fazla para çekme gibi olumsuzlukların önüne geçilmiş olur.

Sanal Kart Oluşturmak

Bu işlem oldukça kolay bir işlem. Çünkü zaten bu kredi kartının işlemleri de İnternet üzerinden yapılmaktadır. Mobil uygulama ya da müşteri hizmetleri aracılığıyla sanal kart oluşturmak mümkün. Bu işlem şu şekilde olur;

  • Kredi kartları sekmesine giriş yapılır.
  • Sanal kredi kartı oluşturmak istediğiniz kartı seçmeniz gerekiyor.
  • Ardından tüm işlemleri tamamlayarak sanal kredi kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Üstelik kartın limitini siz belirleyebilirsiniz. Dilerseniz her gün için limit sıfırlayabilirsiniz. Ya da her alışveriş sonucu sıfırlama yapabilirsiniz.

Sanal Kart Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çoğu bankanın bu işlemi güvenlik gerekçesiyle gerçekleştirmediğini söyleyebilir. Ancak mobil uygulama üzerinden ya da müşteri temsilcisi ile görüşme de fayda olduğunu söylememiz mümkün.

Sanal kredi kartı çıkartmanın çok fazla faydasından bahsedebiliriz. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde çeşitli hediyeler kazanmanız da mümkün olmaktadır. Faizsiz taksitlendirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası sanal kart işi şansa bırakmayanların kartı denilebilir.

Her türlü güvensizlik durumunda kredi kartınızı koruma altına almış olursunuz. Çünkü kredi kartı ile sanal kartın bilgileri tamamen farklıdır. Ve sadece sizin belirlediğiniz limit kadar çekim yapılır. Limitinizi ister belli bir miktar olarak ayarlayın ister sadece alışveriş yaptığınız miktar kadar. Bu durum tamamen kart sahibine bağlıdır.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir