Erkek Giyimi Nasıl Olmalı ? Renk Uyumu Kombinleri Hakkında Püf Noktaları Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek Giyimi Nasıl Olmalı ? Renk Uyumu Kombinleri Hakkında Püf Noktaları Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek Giyimi Nasıl Olmalı ? Renk Uyumu Kombinleri Hakkında Püf Noktaları Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar nasıl şık olmak için giyimine özen gösteriyorlarsa aynı şekilde erkekler de karizmatik olmak için giyimlerine çok büyük önem gösterirler. Eskiden sadece şık olmak kadınları özgü bir şeydi fakat günümüzde artık erkekler için de geçerli olmaya başlandı. Doğru giyinmek her zaman önemli bir konudur ve bu yüzden erkeklerin giyim konusunda bazı noktalara dikkat etmelerinde fayda vardır. İşte o dikkat etmeleri gereken noktalar şunlardır ;

Erkek Giyiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Uzun boylu erkeklerimiz dikine çizgili olan kıyafetlerden her zaman kaçınsınlar. Onun yerine enine olan çizgileri tercih etmeniz sizin için daha iyidir. Kısa montlar size göre değil bunun yerine de çok uzun montları seçin size daha çok yakışacaktır. Kısa montları tercih etmeyin dedik çünkü bedeninizi kısa bacaklarınızı çok uzun göstereceğinden ortaya dengesiz bir vücut izlenimi çıkar.
  • Kısa boylu olanlar da yukarıda dediğimiz gibi tam tersi enine olan çizgili kıyafetlerden uzak durun ve siz boyuna çizgili olan kıyafetleri tercih edin. Bu kıyafetler sizin boyunuzu daha uzun gösterecektir. Renk olarak düz koyu renkleri seçin ve parçaları da aşağıya doğru inen pantolonları seçmeniz de fayda vardır. Aynı zaman da kaban , ceket ve uzun montlardan uzak durun sizi kısa gösterebilir.
  • İri yapınız varsa o zaman ince çizgili kıyafetlere yönelin. Bu kıyafetler sizi daha ince gösterecektir. Kalın kumaşlardan yapılan kıyafetler size göre değil onlardan uzak durun.
  • Minyon tipli bir yapınız varsa o zaman dökümlü olan kıyafetlerden kesinlikle kaçının. Uzun kollu olan kıyafetler sizi her zaman çocuk gibi gösterir. Her zaman aşağıya doğru daralan pantolonlar var onları tercih edin size daha çok yakışacaktır.
  • Beyaz tenli veya sarışın iseniz renk olarak koyu renkleri tercih etmelisiniz.
  • Esmer olanlar da gri tonları seçsinler size daha çok yakışacaktır.
  • Buğday tenli olanlar da toprak tonlarını ve haki yeşilini rahatlıkla tercih edebilirler.
  • Pantolon seçimi yapacağınız zaman bacaklarınızı aşırı derecede sıkacak şekilde dar ve çok bol olmamalıdır. Pantolon seçerken çorabınızın rengi ile , kemer seçerken de ayakkabınızın rengi ile uyumlu olsun veya yakın renklerde. Yaz ayında kısa kollu bir gömlek giydi iseniz o zaman kesinlikle kravat takmayın ve uzun kollu olan gömlekleri de giymeyin.

Evet erkekler yukarıda birçok püf noktalar saydık bunları dikkate aldığınız zaman enim olun çok yakışıklı bir erkek olacaksınız.

Erkek Giyimi Nasıl Olmalı

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir