Erva İsminin Anlamı Farklı İsim Arayanlar İçin

Erva İsminin Anlamı Farklı İsim Arayanlar İçin

Erva İsminin Anlamı Farklı İsim Arayanlar İçin

Çocuklarına farklı isim bulma telaşındaki bir çok anne babanın karşısına çıkan isimlerin başında gelmektedir. Ve aynı zamanda bir çok anne babanın ilk sorduğu sorulardan olan kutsal kitabımızda isim geçiyor mu sorusun Erva ismi özelinde hayır diyerek cevap verebiliriz. Fakat bununla beraber bir kutsiyet atfetmek gerekirse manevi yönden özel bir yeri olduğunu söyleyebilmekte mümkündür. Zira Erva isminin güzel bir sahabe ismi olduğunu görebiliyoruz. Aynı zamanda bununla beraber Hz. Muhammed peygamberimizin halasının ismi olduğunu da söyleyebilmek mümkündür. Ayrıca ismin Türkçe olmadığını da söylemek gerekir. Erva ismi anlam olarak çeşitli anlamlar taşımakla beraber dilimize Arapça’dan geçiş yapmaktadır.

Erva isminin anlamı noktasında harf analizi ile başlayacak olursak  dört harfli bu isim harf harf bize neler söylüyor hep beraber bakalım. İlk iki harfi ile başlayacak olursak ertelemelerine son veren ve işini o anda yapan,eşine az rastlanan anlamları taşımaktadır. Bunun dışında son iki harfinde ise ismin doğal görünümde olan,uzlaşmacı ve aile ilişkilerinde anlayışlı ve sorumlu anlamlarını taşmaktadır.

Erva ismi mana olarak sözlüklerde ise farklı anlamlara geliyor olsa da ortak bir payda da buluşulmuş denebilir. Erva ismi genel olarak çok güzel genç kişi ve son derece yiğit cesur anlamlarını taşımaktadır. İsmin kız ismi mi erkek ismi mi olduğu konusunda net bir sonuca varılamamıştır. Her iki cinsiyet içinde kullanılabilir.

Erva İsminin Anlamı

3 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir