Erva İsminin Anlamı Manası Nedir? Özellikleri

Erva İsminin Anlamı Manası Nedir? Özellikleri

Erva ismi hem kız çocukları hem de erkek çocuklar için kullanılabilen bir isimdir. Ancak bu iki farklı durum için ‘’ Erva isminin anlamı nedir? ‘’ sorusuna da iki farklı cevap verilir.  Erva adının kızlar için anlamı ‘’ Susuzlara su verecek kadar güzel ve genç ‘’ demektir. Erkekleri için ise Erva isminin anlamı ‘’ Aşırı derecede cesur ve yiğit bir adam ‘’ demektir. Kökeni Arapça olan bir isimdir. Kur’ a – ı Kerim içerisinde bu isme yer verilmemiştir. Ülkemizde yaşayan 8.600 kişinin Erva isiminde olduğu bilinmektedir.

Erva İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenilen Bazı Karakteristik Özellikler

Erva adındaki bireyler aşırı derecede düzenli ve titizlerdir. Kendilerine verilmiş olan görev ve sorumlulukları harfi harfine yerine getirmeye çalışırlar. Bunun sayesinde çalışkan ve söz dinleyen bir yapıda oldukları anlaşılmaktadır. Kendilerine güvenleri fazladır. İnandıkları şeye ulaşana kadar durmazlar. Bu da içlerindeki bitmek bilmeyen azim duygusunun gçstergesidir.

Duyguları ile değil mantıkları ile hareket ederler. Bu durum ikili ilişkilerde de arkadaş çevresinde de aynıdır. Sürekli değişen insanlar değillerdir. Kendilerine çokça düşkünlerdir ve sınırları kendileri belirleyip değiştirirler. Kimse onları kolay kolay etkisi altına alamaz. Umursamazlardır.

Bağımsız ve barışçıl bir hayat görüşleri vardır. Olumsuz düşünen insanlara katlanamazlar ve onlarla iletişim kurmaları çok zordur. Sert insanlardır, mantıkla işlerini yürütüler. Farklı ortamlarda bulunmak pek hoşlarına gitmez.

Erva İsminin Anlamı

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.