Erva İsminin Anlamı Nedir? Öğren

Erva İsminin Anlamı Nedir? Öğren

Erva İsminin Anlamı Nedir? Öğren

Erva isminin kökeni Arapça’ dır. Bu isim hem erkeklere hem de kızlara konulabilir. Kur’ an – ı Kerim içerisinde geçmemektedir. Erva isminin anlamı kız çocukları için ‘’ susuzlara su verecek kadar çok güzel ve genç ‘’ demek iken erkek çocuklar için ‘’ Yiğit, son derece cesur adam ‘’ demektir. Türkiye içerisinde bu isme sahip olan 8.600 kişi yaşadığı bilinmektedir.

Erva İsmine Sahip İnsanlarda Gözlenilen Bazı Karakteristik Özellikler

Erva ismine sahip bireylerin aile ilişkileri içerisinde pek sorumluluk sahibi oldukları görülmektedir. Ancak belki de bu nedenden dolayı çevrelerine karşı yaşadıkları sorunlarda uzlaşarak yaklaşmazlar. Bu tutumları da insanları çevrelerinden uzaklaştırır. Güç ve özgüven sahibidirler. Kontrolün kendilerinde olmasını isterler, her zaman. Doğallıktan yanadırlar ve sanata ilgi duyarlar.

Özgürlük ve bağımsız olma duygusu, onların hayat felsefeniz içerisinde yer alır. Genellikle yaratıcı insanlardır. Yapmış oldukları tasarım, eğer çalışmalarda doğadan ilham alırlar. Amaçları ortaya en mükemmel ürünleri çıkarmaktır ve bu konuda oldukça başarılıdırlar. Bunun da farkında oldukları için oldukça egoistlerdir.

iş hayatlarında liderlerdir, hırslıdırlar ve acelecidirler. Bu da bazen onları olumsuz etkileyebilmektedir. İkili ilişkilerde ise sert bir yapıya sahiplerdir ve sorunlara karşı umursamaz bir tavır takınırlar. Yalnız kalmayı pek dert etmezler, bağlanmak onlara göre değildir. Kararlı yapıda olmaları, oturmuş olan karakterlerinin bir göstergesidir ve bu karakterleri hiçbir koşulda değişmez.

Erva İsminin Anlamı Nedir

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.