Esed Nod32 Antivirüs İnceleme

Esed Nod32 Antivirüs İnceleme

Esed Nod32 Antivirüs İnceleme

Bilgisayar kullanıcılarının yakından takip ettiği yazılım türlerinden birisi de şüphesiz antivirüs yazılımlarıdır. Özellikle internet kullanımının artmasıyla doğru orantılı olarak artan kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için antivirüs programlarından yararlanılıyor.

Bu sektörde uzun yıllardan bu yana hizmet veren isimlerden birisi olan Esed tarafından piyasaya çıkarılan antivirüs programları arasında Esed Nod32 yazılımı önemli bir yer kaplıyor.

Yazının devamında programın kullanıcılara sağladığı avantajları ve özelliklerini, kısacası program hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Esed Nod32 Kurulumu

Birçok antivirüs programında olduğu gibi Esed Nod32 programı da kullanıcılarına belirli bir süre programı ücretsiz bir şekilde kullanma olanağı sunuyor.

Ancak ister deneme sürümü, isterse lisanslı sürüm olsun programın kurulumunun oldukça basit olduğunu belirtebiliriz.

Kurulum için ekrandaki yönergeleri takip etmeniz yeterli olacaktır. Herhangi bir ayar ya da sekme değiştirmeden birkaç adımda Esed Nod32 antivirüs programının kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Esed Nod32’nin en önemli özelliklerinden birisi de kullanıcı arayüzünün oldukça sade ve kolay yönetilebilir olmasıdır.

Uygulamanın sol kısmında tarama, güncelleme ve ayarlar gibi tüm işlem araçları tek bir ekranda yer aldığı için kullanıcılar istedikleri işlemi seçerek kısa sürede uygulayabiliyor.

Ayrıca arayüzdeki renklerin birbirleri ile uyumu da kullanıcıların yorulmadan işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağlıyor.

Esed Nod32 Özellikleri

Yazılım, bilgisayarlara kurulduğu andan itibaren otomatik olarak zararlı yazılımları tespit etmek için çalıştığı için kurulum sonrasında herhangi bir işlem yapmaya gerek bulunmuyor.

Program tarafından tespit edilen tehditler ise kullanıcı arayüzüne anlık olarak yansıyor. Elbette program ayarlarına göre tehditlerin otomatik olarak temizlenmesini ya da sadece ekrana yansıtılmasını ve manüel olarak işlem yapılmasını da sağlayabilirsiniz.

Programın en güncel sürümünü kullanmak için ise belirli aralıklarla otomatik güncelleme yapılmasında fayda bulunuyor.

 

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir