Esila İsminin Türkçe Anlamı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Esila İsminin Türkçe Anlamı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Esila İsminin Türkçe Anlamı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Esila isminin kökeni Arapça’ dır. .Esila kız çocuklarına konulan bir isimdir. Esila isminin anlamı Arapça’ da sabah demektir. Namaz vaktini bil dirir. Kur’ an – ı Kerim içerisinde İnsan Surasi 25. Ayette Esila adı geçer. Türrkiye’ de 6.962 kişinin adının Esila olduğu bilinmektedir.

Esila Adına Sahip Kişilerde Gözlenen Bazı Özellikler

 Esila asındaki kişiler genellikle neşe dolu insanlardır ve etrafında bulunan mutsuz bireylere de neşe aşılamayı severler. Hayat felsefelerinde sıkılmaya yer yoktur. Her zaman eğlence ön plandadır. Kendilerinden emin olmayı severler. Başkalarının onlar hakkında konuşmasına izin vermez, her zaman kendilerinden emin olarak gezerler. Hayatlarına giren insanların da böyle olmasını isterler. Çoğunlukla utangaç değillerdir ve utangaç insanlar ile vakit geçiremezler ya da sohbet etmeyi sevmezler. Bazen sorumluluklarını aksatabilmektedirler. Saygılıdırlar ve karşısındaki insandan da aşırı derecede saygı beklerler. Küçümsemeyi huy edinmiş kişilerle anlaşamazlar. Her kişinin içinde bir gizli yetenek ve güzellik olduğuna inanırlar ve de onu bulmaya çalışırlar. Gözlemleme yetenekleri kuvvetlidir. Sanata ilgi duyabilirler, özellikle de resim çizmeyi severler. Resim çizerek düşüncelerini yansıtabilirler. Çevrelerinde anlayışlı insanlar bulunur. Kibirli insanlara katlanamazlar. Öfke problemleri yoktur ancak haksıksızlığa mutlaka karşı çıkarlar. ( Kendilerine yapılmasa bile )

Çalışmayı severler ancak aşırı derecede konsantre olamazlar. Bu da olumsuz özelliklerinden biridir. Çokça değer verirler ve de ilişkilerinde aynı değeri görmek isterler.

Esila İsminin Türkçe Anlamı Nedir

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir