Güncel

Eşim Aşırı Kıskanç Ne Yapmalıyım Nelere Dikkat Etmeliyim?

Eşler arasında zaman zaman bazı tartışmalar yaşanabiliyor. Bu durumda erkekler genelde karılarını kıskanarak evliliği çekilmez hale getiriyorlar. Hal böyle olunca kadınlar da bir çözüm bularak huzurlu bir evlilik sürdürmek istiyorlar. Kıskançlık belirli seviyelerde güzeldir, hatta normal ve gereklidir. Fakat evlilikte kişiyi her şeyden kısıtlayan bir hale geliyorsa sorun olarak değerlendirilmelidir.

Burada ilk yapılması gereken kıskançlığın nedenini sormak ve buna göre bir yol izlemektir. Bazen sevgi göremeyen eşler dışarıdan birine gösterilen en ufak bir ilgiyi kıskanıyor ve agresifçe yaklaşabiliyorlar. Sorun bu ise kişinin kendisini düzeltmesi ve birlikte zaman geçirmeye fırsat sağlaması sorunu çözer.

eşimin beni kıskandığını nasıl anlarım

Bazı kıskançlıklar mantıklı iken, bazıları da tamamen başka nedenlerden dolayı öfke kaynaklı olabiliyorlar. Eşiniz aşırı kıskanç ise önce nedeni bulmak sorunuz çözmeye yardımcı olacaktır. Bazı insanlar çok rahattırlar ve evlendikten sonra da aynı şekilde devam ederler. Burada da kıskançlık kaçınılmaz olacaktır. Evliliğin belirli sınırları bulunmaktadır. Buna dikkat edilmeyip bekârlıktan kurtulamayanlar ve eşine ilgi göstermeyenler kıskançlık ile karşılaşıyor. Burada evinize daha çok vakit ayırmanız kıskançlık için bir çözüm olabilir. Eşinize sevginizi göstererek onun değerli olduğunu hissettirebilirsiniz. Genelde bu durumlarda kıskançlık çözülecektir. Birçok kişi sevildiğini hissetmeyip kaybetmekten korktuğunda kıskançlık yapar.

Bazen de gerçekten hastalık derecesinde yersiz kıskançlıklar oluyor. Bu durum insanların hayatını çıkmaza sokarak bir kâbusa dönüştürüyor. Eğer eşiniz evden çıkmanıza izin vermeyecek kadar kıskanç ise profesyonel olarak bir psikologdan yardım almanız gerekiyor.

eşim aşırı kıskanç ne yapmalıyım

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı